fbpx

Tym, co świetnie sprawdza się na wielu stronach internetowych, a także na profilach w mediach społecznościowych są infografiki. Z ich pomocą można w prosty, ciekawy, atrakcyjny wizualnie sposób przekazać najważniejsze informacje na dany temat. Trzeba jednak pamiętać, że infografika musi być odpowiednie skonstruowana. Do jej tworzenia warto wykorzystać odpowiednie programy. Na uwagę zasługuje między innymi Canva, Photoshop praz Piktochart. Każdy z nich jest nieco inny, co sprawia, że każdy może postawić na ten najbardziej dla siebie odpowiedni.

➡️ Sprawdź naszą ofertę kurs na temat projektowania infografik

​ Piktochart – jak działa ten program?

Narzędziem, które sprawdzi się w przypadku początkujących użytkowników chcących tworzyć infografiki jest Piktochart. To program, w którym wybieramy najbardziej odpowiadający nam szablon, w którym następnie umieszczamy dowolnie wybrane szczegóły.

Program pozwala także na dopasowanie wielkości i rodzaju czcionki, a także zastosowanych kolorów. Decydując się na skorzystanie z wersji darmowej, dostaje się możliwość wykonania aż pięciu infografik. Jeśli chcemy, aby na infografice nie znajdował się znak wodny programu, musimy za to zapłacić.

​Canva

Kolejnym programem, który świetnie sprawdza się w tworzeniu infografik jest Canva. Jest to naprawdę proste narzędzie, w przypadku którego dostajemy jednak duże możliwości.

Wbudowany moduł do tworzenia infografik jest dostępny zupełnie za darmo, co oznacza, że nie trzeba ponosić żadnych opłat za korzystanie z niego. Użytkownicy mogą korzystać z różnych czcionek i ikon, ale w wersji darmowej ich ilość jest jednak ograniczona. Jeśli decydujemy się na poniesienie pewnych kosztów, możemy dokupić dodatki premium, co znacznie zwiększa nasze możliwości.

➡️ Sprawdź nasz kurs Canva

​Czy za pomocą Photoshopa można tworzyć infografiki?

Doskonale znanym programem graficznym, którego możliwości są ogromne jest Photoshop. Większość z nas kojarzy go z obróbką zdjęć. Okazuje się jednak, że świetnie sprawdza się on także wówczas, gdy chcemy tworzyć infografiki. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać stworzenie infografiki za pomocą Photoshopa wcale nie jest trudne.

Oczywiście wymaga to nieco więcej czasu niż w przypadku wyżej omówionych narzędzi, ale uzyskany efekt zadowoli nawet najbardziej wymagających. Atutem jest możliwość tworzenia szablonów, które można wykorzystać do tworzenia kolejnych infografik, co znacznie usprawnia pracę.