fbpx

Świat gier komputerowych nieustannie się rozwija. Każdy, kto chociaż raz zdecydować się w coś zagrać wie, jak bardzo potrafi to wciągać. Coraz częściej miłośnicy gier decydują się próbować swoich sił nie tylko jako gracze, ale również jako twórcy.

Obecnie technologia daje ogromne możliwości, aby tworzyć ciekawe, wciągające i dostarczające mnóstwa emocji gry. Na rynku dostępne są różne programy, z pomocą których można skutecznie tworzyć gry zapewniające rozrywkę na wiele godzin. Zalicza się do nich między innymi Unity, Unreal Engine, Blender oraz Zbrush.

​Unreal Engine – król jest jeden

Jednym z tych programów, który pozwala na naprawdę efektywne tworzenie gier komputerowych jest Unreal Engine. Jest to jeden z lepszych programów, jeśli chodzi o możliwość uzyskiwania efektów graficznych. Pozwala na tworzenie grafiki 3D o wysokim poziomie realistyczności.

O ogromnych możliwościach programu świadczy fakt, że wykorzystywany jest on nie tylko do tworzenia gier. Sięgają po niego także producenci pełnometrażowych filmów i seriali. Jego siłą jest wyjątkowa wszechstronność. Pozwala na tworzenie gier na wszystkie platformy. Jego interfejs jest skonstruowany tak, aby korzystanie z programu nie stanowiło żadnych problemów. Jest odpowiedni nawet dla początkujących.

➡️ Sprawdź kursy dla Unreal Engine

​Blender – do tworzenia grafiki 3d

Kolejnym programem, który można wykorzystywać do tworzenia gier jest Blender. Jego powstanie zawdzięczamy przedsiębiorstwu NeoGeo. Co jednak ciekawe, w 2002 roku prace nad programem przejęła firma Blender Foundation.

Program charakteryzuje się perfekcyjnie zaprojektowanym interfejsem. Decydując się na jego stosowanie, nie należy obawiać się tego, że kolejne okna będą na siebie nachodzić, wzajemnie się blokując. Pozwala na tworzenie różnych obiektów, które następnie można modyfikować.

➡️ Sprawdź nasze kursy Blendera

​Unity – drugi na podium

Unity to rozwiązanie odpowiednie dla osób, które chcą zająć się tworzeniem gier wieloplatformowych. Program charakteryzuje się wysoką elastycznością. Daje do ręki narzędzia, których możliwości są naprawdę ogromne.

Możliwość sięgania po wtyczki sprawia, że można je jeszcze poszerzać. Twórcy gier mogą korzystać również ze sklepu z zasobami, o jakie można rozszerzyć program. Znaleźć można tam między innymi różnego rodzaju plansze oraz otoczenia.

➡️ Sprawdź nasz kurs Unity

Zbrush – realistyczne modele

ZBrush może być używany do tworzenia grafiki w grach. Jest to profesjonalne oprogramowanie do modelowania 3D, które umożliwia tworzenie bardzo szczegółowych i realistycznych modeli.

Modele te następnie mogą być wykorzystywane w grach jako postaci, przedmioty, tekstury i inne elementy. ZBrush jest często wykorzystywany w branży gier jako narzędzie do projektowania i tworzenia zasobów graficznych.

➡️ Sprawdź nasz programu Zbrush