fbpx

O tym jak trudne jest pozycjonowanie wie każdy kto choć raz zmierzył się z tą trudną sztuką. Już na etapie projektowania strony powinniśmy zadbać o dobrą optymalizację pod kątem wyszukiwarek. Artykuł przedstawi nam kilka porad jak możemy ulepszyć naszą  witrynę pod kątem seo.

 

 

1. Używaj czystego kodu

Projektując  stronę koduj używając semantycznego kodu html5 czyli czystego kodu. Z biegiem czasu taki kod z pewnością będzie miał wpływ na postrzeganie strony przez wyszukiwarki.

 

 

2. Nie nadużywaj słów kluczowych

Oczywiście słowa kluczowe muszą znaleźć się na stronie inaczej pozycjonowanie nie ma sensu. Jednak nie nadużywaj tych samych słów kluczowych w każdym zdaniu, tekście, podstronie.

 

 

3. Elementy flash/gif w nawigacji

Zrezygnuj z animowanego wyglądu swojego menu. Jak wiadomo Google źle znosi elementy flash przez co linki, a zarazem ważne słowa kluczowe z Twojego menu mogą zostać nie zauważone.

 

 

4. Używaj unikalnych tytułów stron

Każda Twoja podstrona powinna mieć indywidualny tytuł. Nie stosuj na każdej  swojej witrynie jednolitego tytułu ponieważ podstrony będą widziane jakie jedna strona na ten sam temat.

 

 

5. Zdjęcia

Taguj swoje zdjęcia znacznikiem ALT, który bardzo często jest pomijany. Pamiętaj, że ruch z wyszukiwarki grafiki również jest ważny.

 

 

6. Opis linków zbyt ogólny

Opisując linki na swojej witrynie staraj się być dokładnym w ich opisie. Często widzimy na stronach linki w takiej formie : “czytaj więcej”, dowiedz się więcej”, idź do dalszej części artykułu”. O wiele lepiej wyglądały by linki w postaci : “czytaj dalej o kursie wideo”, dowiesz się więcej o kursie wideo”, idź dalej i poznaj zalety kursu wideo”.

 

 

7. Więcej treści niż obrazów

W czasach gdy każdy chce przykuć uwagę internauty do swojej witryny jak najdłużej często stosujemy piękne zdjęcia i grafiki. Czasem nawet tekst zastępujemy grafiką, bo np. łatwiej nam napisać coś wyszukaną czcionką na grafice. Błąd.

 

 

8. Jednolity URL

Zdecyduj czy pozycjonujesz stronę używając adresy w formie www.edugrafia.pl czy https://blog.edugrafia.pl. Dla wyszukiwarki to dwa różne adresy, a przecież nie chcesz dostać filtra za duplikowanie treści.

 

 

9. Ajax

Był flash, pora i na Ajax. Ogranicz jego stosowanie w kodzie witryny ponieważ nie jest on lubiany przez Googla.

 

 

10 Aktualizuj stronę

Rób aktualizację strony. Przynajmniej raz w miesiącu dodaj wpis, zmień treść. Tak by wyszukiwarki widziały, że coś na stronie się dzieje. Pamiętaj, że wyszukiwarki widzą kiedy była ostatnia zmiana na stronie.