fbpx

WordPress może posłużyć jako platforma nie tylko na bloga ale również na stronę firmową. W takim wypadku możliwość komentowania artykułów jest raczej zbędna. Zobaczmy zatem jak wyłączyć komentarze w WordPressie.
1. By wyłączyć możliwość komentowania artykułów przechodzimy sobie w zakładkę Ustawienia—>Dyskusja. Odznaczamy sobie opcje “Zezwól na komentowanie nowych artykułów”, by zablokować możliwość dodania komentarzy do nowych wpisów. Jednak jak sama nazwa wskazuje opcja ta będzie działać tylko do nowo dodanych komentarzy. Stare komentarze pozostaną.

 

 

 

2. Kolejny sposób na wyłączenie komentarza z danego wpisu to przejście w listę wpisów i przy wybranym wpisie wybieramy opcje “szybka edycja”.

 

Teraz możemy w tym miejscu wybrać czy komentarze dla danego wpisu maja sie wyświetlać czy tez nie.

 

 

3. Kolejny ze sposobów to przejście w opcje edycji wybranego wpisu lub strony, a następnie w prawym górnym rogu rozwijamy zakładkę “opcje ekranu”. Tam zaznaczamy haczykiem pole “dyskusja”.  Od te pory wyświetli nam się pole z komentarzami gdzie możemy zadecydować o wyświetlanie się komentarza na stronie/wpisie.