fbpx

Obecnie w sieci masz bardzo duży wybór programów do animacji. Jeśli jesteś początkujący, to z pewnością szukasz odpowiedniego oprogramowania, które nauczy Cię podstaw i pozwoli stworzyć pierwszą animację. Tak naprawdę tworzenie tego typu prezentacji nie jest trudne. Wystarczy, że pobierzesz jedno z narzędzi i rozpoczniesz przygodę z animacją.

➡️ Sprawdź naszą ofertę szkoleń do nauki animowanej grafiki.

Jaki jest najlepszy program do animacji?

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem animacji, powinieneś dobrać odpowiedni program, który w przyjazny i intuicyjny sposób pozwoli Ci stać się twórcą wspaniałych projektów. Poniżej znajdziesz 7 kultowych narzędzi, które pozwolą wejść w świat twórców animacji.

Adobe After Effects

To najlepszy program do tworzenia animacji na rynku, zwłaszcza w wersji 2D. Jest on kompatybilny z Adobe Photoshop oraz Adobe Illustrator. Daje szerokie możliwości do tworzenia genialnych projektów. Znajdziesz w nim ogromną pulę narzędzi, które ułatwią Ci pracę podczas tworzenia animacji oraz animowanych grafik. After Effects jest zintegrowany z Photoshopem oraz Ilustratorem, dzięki temu możesz swobodnie importować stworzone wcześniej obrazy, czy grafiki wektorowe.

➡️ Poznaj After Effects z naszymi kursami i twórz wspaniałe animacje.

Blender

Kolejnym świetnym programem do tworzenia animacji jest Blender. To jeden z pionierów do tworzenia grafiki ruchomej 3D. Posiada rozbudowany zestaw narzędzi.

Pozwala wykonywać takie czynności jak:

 • modelowanie,
 • animacje,
 • śledzenie obiektów,
 • edycję wideo,
 • symulację.

Ten program nadaje się dla początkujących. Co więcej, jest całkowicie darmowy.

➡️ Naucz się animacji wybierając spośród kilkunastu kursów Blendera.

Cinema 4D

Podobnie jak Blender, Cinema 4D to program do tworzenia animacji 3D. Jest dedykowany dla początkujących twórców, ze względu na bardzo prosty i przyjazny interfejs dla użytkownika. Co więcej, w Internecie możesz znaleźć wiele źródeł, które pomogą Ci w tworzeniu animacji w programie Cinema 4D.

Z użyciem tego programu, możesz w łatwy sposób:

 • modelować,
 • wprowadzać symulacje,
 • renderować obiekty,
 • oraz tworzyć w 3D.

Dlatego jest to świetny program dla projektantów produktów, twórców animacji oraz grafiki ruchomej. Poza tym Cinema 4D jest dedykowany dla początkujących.

➡️ Zajrzyj do naszych kursów w których poznasz Cinema 4d oraz metody animacji

Maya

To potężne oprogramowanie do tworzenia animacji cyfrowej. Z tego rozwiązania korzystają studia filmowe zlokalizowane na całym świecie. Oprogramowanie oferuje szereg profesjonalnych narzędzi, które pomagają w stworzeniu spektakularnych animacji komputerowych.

Narzędzie Maya oferuje:

 • szczegółowe modelowanie,
 • dodawanie dynamicznych efektów wizualnych,
 • intuicyjny edytor,
 • optymalizację,
 • i wiele innych.

Maya nie jest polecana dla początkujących twórców ze względu na swój rozbudowany interfejs oraz cenę.

➡️ Poznaj program Maya razem z tym kursem.

Adobe Character Animator

Ten program to dobre rozwiązanie dla początkujących. Posiada intuicyjny wygląd oraz dużo przydatnych narzędzi. Adobe Character Animator zapewnia szybkie animowanie postaci w 2D. Posiada w swoim pakiecie takie możliwości jak synchronizację ust, czy przechwytywanie ruchu. Program jest zintegrowany z Photoshopem oraz Ilustratorem, dzięki czemu w szybki sposób prześlesz stworzone grafiki, które następnie ożywisz.

➡️ Stwórz animowaną postać z kursem Adobe Character Animator.

Zbrush

To program do modelowania 3D. Daje on wiele możliwości dla twórców animacji komputerowych. Użycie określonych funkcji podczas modelowania jest niezwykle proste i elastyczne.

➡️ Naucz się niezbędnych technik pracy w programie Zbrush wybierając ten kurs.

Unreal Engine

Unreal Engine to oprogramowanie wykorzystywane do tworzenia i modelowania w 3D. Jest on niezwykle wydajny i posiada wiele narzędzi, które ułatwią pracę podczas tworzenia animacji. Unreal Engine to program do tworzenia animacji wykorzystywanych w grach komputerowych.

➡️ Poznaj podstawy tworzenia gier w silniku Unreal Engine 4 z tym kursem.

Wspomniane rozwiązanie daje duże możliwości w tworzeniu niebanalnych grafik 3D. Z wykorzystaniem tego oraz wyżej wymienionych programów, będziesz w stanie stworzyć kultową animację graficzną oraz wejść w świat twórców grafiki ruchomej.