fbpx

Sierpniowa odsłona niezbędnika narzędziowego czyli zbiór ciekawych linków dla wszystkich grafików, programistów, webdesignerów, fotografów i kreatywnych osób. Pozostałe części znajdziecie pod tym linkiem.

 

Web Font Generator

Narzędzia pozwalające dopasować ze sobą fonty wyrastają jak grzyby po deszczu. Kolejny generator doboru fontów jest świetnie wykonany oraz oczywiście darmowy. Otrzymujesz wszystkie darmowe fonty z biblioteki Googla.

 

 

 

Freebie Supply

Ogromna baza darmowych rzeczy z intuicyjnym podziałem na kategorie. Znajdziecie w niej pliki psd, mockupy, pliki sketch, darmowe wektory, fonty, a nawet szablony WordPressa. Po prostu wszystko w jednym miejscu.

 

 

 

Loom

Tym razem mamy dla Was dodatek do przeglądarki Chrome za pomocą, którego otrzymacie możliwość wykonywania zrzutów ekranu w formie wideo. Od tej chwili statyczne printscreeeny odchodzą w zapomnienie i zastępuje je ruchome wideo.

 

 

 

Texture Online

Może i znacie ale dla tych, którzy nie znają bardzo fajne miejsce z darmowymi teksturami i wzorkami. Baza tekstur jest naprawdę imponująca.

 

 

 

My Color Space

Generator nowoczesnych palet kolorystycznych, które na dodatek tworzą razem bardzo dobrze wyglądające gradienty. Jeśli chcesz podążać za trendami warto zapisać sobie te palety barw.

 

 

 

 

Shortcut Design

Skróty do najpopularniejszych programów w jednym miejscu ? Proszę bardzo.

 

 

Cleon

Czasem uda się wyłapać ciekawy font. Cleon jest okrągłym bezszeryfowym fontem, do różnych zastosowań. Obejmuje wielkie i małe litery, cyfry i niektóre znaki interpunkcyjne.

 

 

 

Zwizz

Mam nadzieję, że lubicie bezszeryfowe kroje ? Bo my uwielbiamy. Ten darmowy font jest naprawdę porządnie wykonany i znajdzie zastosowanie w wielu projektach.

 

 

 

16PXLS

Kolejna strona oferująca ikonki do pobrania. Tym razem jednak jak sama nazwa wskazuje ikony zostały wykonane w taki sposób, żeby nawet po dużym pomniejszeniu były czytelne. Idealne do projektów z myślą o urządzeniach mobilnych.

 

 

 

Web Design Mistakes

Na tej stronie przeczytacie o najczęstszych błędach przy projektowaniu nowoczesnych szablonów stron internetowych na desktopy.