fbpx

Tabela zazwyczaj składa się  kilku kolumn. Jednak bardzo często projektanci zbyt pochopnie tworzą nadmierną ilość kolumn, przez co tabela wydaje się przytłoczona i każda kolumna walczy o uwagę widza.

Scal kolumny

Popatrz na swoją tabelę i zobacz czy wszystkie kolumny są na tyle ważne, by stanowiły osobną pozycję. Bardzo często można scalić kolumny i połączyć powiązane ze sobą.

Kontrastuj

Kolejny krok to ożywienie naszej tabeli. Pamiętaj, że tabela nie musi być tylko czarnym tekstem. Warto pobawić się kontrastem kolorów czy wielkości. Dodatkowo można pokusić się o dodanie ikon.
Wyróżnij tytuł

Teraz dodamy tło do poziomej kolumny z nagłówkami w tabeli, żeby wyróżnić ją od reszty.Zredukuj rozpraszacze

Kolejnym krokiem będzie zmiana kolorów separatorów. Ciemno szare bardzo rozpraszają. Spróbujmy usunąć je całkowicie z tabeli.

Jeśli chcesz mimo wszystko zastosować separatory, to zastosuj szarość pobierając odcień koloru z tła.  Czysta szarość jest zbyt intensywna i bardzo często rozprasza uwagę.

Zniweluj zamiast uwydatniać

Przy dużej tabeli zamiast separatorów możesz zastosować naprzemienne tło.


Jeśli spodobały Ci się porady z tego artykułu, to zapraszam Cię do zapoznania się z naszym ebookiem “przeprojektowani”, gdzie znajdziesz mnóstwo wiedzy z zakresu projektowania Ui/Ux.