fbpx

Oprogramowanie AutoCad spełnia wiele oczekiwań użytkowników i daje możliwości tworzenia obszernych projektów. Warto zaznaczyć, że jest on stosunkowo kosztowny i nie każdy może sobie pozwolić na taki wybór.

Odpowiedni program, który mógłby stanowić alternatywę dla AutoCad, powinien być równie niezawodny i wygodny w użyciu, a przy tym bardziej dostępny dla klientów. Jakie alternatywy znajdziemy na rynku?

➡️ Sprawdź naszą ofertę dla programów typu Cad i Cam

SketchUP Free

SketchUP Free to darmowe rozwiązanie, z którego można korzystać za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Na samym początku należy bezpłatnie zarejestrować własne konto Trimle ID lub zalogować się przy użyciu konta Google.

Program ten w wersji podstawowej jest całkowicie bezpłatny, ale chcąc skorzystać z jego pełnej wersji, należy wykupić odpowiedni dostęp.

Wiele osób decyduje się na ten wybór, ponieważ program SketchUP Free pozwala na swobodne modelowanie 3D. Można rysować w nim dowolne kształty i jednym ruchem nadawać im nową formę.

Narzędzie pozwala na sprawne projektowanie większych budynków, domów, czy drobnych elementów technicznych. Świetnie sprawdza się w rękach architektów i inżynierów.

➡️ Sprawdź nasz Kurs sketchup projektowanie mieszkania i naucz się planowania.

DraftSign

DraftSign to program, który dla dużej ilości konsumentów stanowi narzędzie szczególnie zaawansowane. Wiele osób podkreśla, że jest to produkt, który można postawić na równi z AutoCadem. Tym, co przekonuje większość konsumentów do zakupu, jest znacznie niższa cena.

DraftSign to narzędzie w stosunkowo niskiej cenie względem możliwości, jakie daje. Można za jego pomocą tworzyć różnorodne projekty 3D. Podstawowy pakiet posiada narzędzie CAD 2D, co jest szczególnie ważne.

W razie potrzeby można zakupić poszerzony dostęp w większą ofertą funkcji.

SolveSpace

SolveSpace to bezpłatny program, który pozwala na rysowanie w przestrzeni 2D oraz modelowanie w przestrzeni 3D. To doskonała alternatywa dla AutoCadu. Co ciekawe, można używać go do drukowania modeli w 3D.

SolveSpace jest chętnie wybierany przez architektów do tworzenia i drukowania makiet projektów. Wygodne narzędzie jest bardzo proste w obsłudze, a przy tym nic nie kosztuje.

SolidWorks

To kolejne intuicyjne narzędzie do organizacji pracy. Wystarczy, że uzupełnisz je swoimi treściami. Możesz tworzyć i organizować projekty, wykorzystując różnorodne możliwości narzędzia. To program, który umożliwia osobie zarządzającej nadzór nad całością i delegowanie zadań oraz kontrolę nad przebiegiem ich realizacji

Oprogramowanie SolidWorks to produkt, które cieszy się popularnością. Pozwala na tworzenia prac architektonicznych, konstrukcyjnych i przede wszystkim inżynierskich. Precyzyjne narzędzie umożliwia tworzenie w przestrzeni 2D, chociaż lepiej nada się do tworzenia w 3D.

Program ten jest często stosowany w dziedzinach związanych z motoryzacją, inżynierią, lotnictwem czy projektowaniem.

Solid Edge

Solid Edge to zaawansowane oprogramowanie do projektowania 3D i tworzenia dokumentacji technicznej. Umożliwia ono projektowanie zarówno prostych, jak i skomplikowanych konstrukcji mechanicznych, a także ich symulację i analizę. Oprogramowanie to oferuje szeroki zakres narzędzi do modelowania 3D, takich jak narzędzia do tworzenia powierzchni i brył, narzędzia do obróbki skrawaniem oraz narzędzia do tworzenia rysunków technicznych. Solid Edge posiada również funkcje do współpracy z innymi narzędziami CAD i możliwość integracji z systemami zarządzania jakością oraz zarządzania projektami. Oprogramowanie to jest dostępne zarówno jako wersja desktopowa, jak i w formie chmury.

➡️ Poznaj podstawy programu z kursem Solid Edge

Podsumowanie

Przed samym zakupem warto dokładnie zorientować się w możliwościach. Wielu producentów oferuje bezpłatny kilkudniowy dostęp do programu. Warto z tego skorzystać, zanim zainwestujemy w konkretny produkt.