fbpx

Jak wiadomo WordPress bardzo dobrze sprawdza się w roli bloga jak i sklepu. Czasem jednak przychodzi potrzeba udostępnienia wybranej treści po dokonaniu płatności. Płatny dostęp do treści jest co raz bardziej popularny i często stosowany wśród blogerów oraz przez portale, które piszą wartościowe artykuły. Czyli dopiero po dokonaniu zapłaty użytkownik otrzymuje dostęp do całej zawartości artykułu. Rozwiązania tego typu pozwalają nie tylko sprzedawać formy tekstowe ale również wideo poradniki, infografiki oraz pliki do pobrania.

Wiemy dobrze, że do WordPressa znajdziemy niemal każdą wtyczkę. Oczywiście wtyczki do blokowania artykułów w zamian za płatności również są dostępne. Jednak tak naprawdę WordPress kuluje pod tym względem i wtyczek przystosowanych do Polskich warunków oraz bramek płatności możemy ze świecą szukać…Wybraliśmy dla Was kilka najlepszych wtyczek do płatnego dostępu, jednak musicie wiedzieć, że każdej wtyczce czegoś brakuje. Raz są to bramki płatności, innym razem brak shortcodów.

 

 

Better Pay

To wtyczka stworzono przez Polaka dla Polaków dlatego znajdziemy w niej polską bramkę płatności. Do wyboru mamy transferuj oraz payu. Wtyczka pozwala ukrywać całe artykuły lub tylko fragmentu i do każdego z nich definiować osobną cenę. Mamy również możliwość ustawienia na jak długi okres czasu przyznawany jest dostęp. Mamy tu również podgląd do zamówień z panelu admina oraz powiadomienia na maila o zamówieniu. Właściwie znajdziemy tu wszystko czego potrzebujemy do sprzedaży artykułów lub dostępu do plików. Fajnie jakby twórca wtyczki popracował bardziej nad aspektem wizualnym wtyczki chociażby nad dostosowaniem przycisku Kup Teraz. Ogólnie polecamy tyczkę.

 

 

Later Payu

pay

Wtyczka pozwala na ustawienia płatności według kategorii, dla każdego postu oraz ustalić dostęp czasowy. Otrzymujemy tu również kody rabatowe. Ustawiam tu również czy artykuł ma mieć zajawkę czyli krótki fragment, który zachęca do kupna czy też nie. Jednym słowem mamy tu większość funkcji jakie potrzebne są nam do stworzenia systemu sprzedaży dostępu do treści. Niestety wtyczkę trzeba przystosować na polskie warunki tj. bramki oraz walutę.

 

 

CoinTent

pay2

Pozwala sprzedawać artykuły, filmy i inne treści poprzez mikropłatności. Możemy ustawić miesięczna, tygodniową lub roczną subskrypcję. Fajna funkcja to otrzymanie dostępu po zapisaniu się do newslettera. Klient może utworzyć konto lub zalogować się przez Facebooka. Cały proces zakupu dostępu wygląda naprawdę fajnie i graficznie wyróżnia się na tle innych rozwiązań.

 

 

Fraxion

Prosty plugin stworzony z myślą o blogerach i ukrywaniu artykułów za płatnością. Płatność odbywa się przez system Paypal.

 

 

Woocommerce Pay Per Post

pay3

Wtyczka do swojego działania potrzebuje zainstalowania Woocommerce bo to przez tą platformę odbywa się zakup. Wtyczka pozwala na odblokowanie wybranej treści lub framgnetu treści gdy klient zakupi wybrany produkt. Wtyczka obsługuje shortcody. Posiada mało opcji i ustawień bo wszystko odbywa się po stronie Woocommerce czyli bramki płatności, zamówienia, wysyłka itd.

 

 

 

wtyczki Chcesz poznać inne przydatne wtyczki ?

Zapoznaj się z naszym kursem WordPressa gdzie omówiliśmy wyselekcjonowanie dodatki dzięki którym rozbudujesz swoją stronę.