fbpx

 

Fotograf powinien mieć logo, które charakteryzuje jego portfolio. Bardzo często fotografowie używają imienia i nazwiska w swoim logo. Dlatego w projektowaniu takiego logo lub podpisu do zdjęć, wyśmienicie sprawdzą się fonty symulujące odręczny podpis. Spośród tysięcy fontów wybralismy dla Was kilka, naszym zdaniem najbardziej pasujących do stworzenia sygnatury na podpis dla fotografa. Oczywiście ogromnym plusem naszego zestawienia jest fakt, że fonty pobierze za darmo.

 

Arizona

Arizonia to kaligraficzny font, nieco romantyczny, zmysłowy, dający ciepły nastrój co czyni go idealnym wyborem dla fotografów ślubnych, rodzinnych, dziecięcych. Darmowy do użytku osobistego i komercyjnego.

 

 

 

Bacana

Ten font najlepiej stosować na krótkich słowach, ponieważ każda litera zużywa dużo przestrzeni. Ze względu na swoje cienkie linie, upewnij się, by używać go na kontrastowym tle. Właśnie na takim tle można wydobyć elegancję tego fontu. Darmowa zarówno dla użytku osobistego i komercyjnego.

 

 

 

BlackJack

Skryptowy krój fontu, który poprzez swoją niechlujność w ułożeniu liter, idealnie sprawdzi się jako podpis. Bezpłatny do użytku osobistego i komercyjnego.

 

 

Cookie

Font stworzony przez Anie Kruk. Można powiedzieć, że jest to odpowiednie wyważenie różnych stylów przez słodkie dziewczęce jak i dekoracyjne. Jest darmowy do użytku osobistego i komercyjnego.

 

 

 

Herr Von Muellerhoff

Ten font był inspirowany przez sztukę liternictwa ręcznego i kaligrafii w 1930 roku. Jest piękny i precyzyjny, idealny na logo, dla fotografów wysokiej klasy. Font jest bezpłatny do użytku osobistego i komercyjnego.

 

 

 

Hickory Jack

Hickory Jack jest skryptowym fontem, który zawiera w sobie nieco szaleństwa ale i powagi. Jego neutralność sprawi, że dobrze sprawdzi się zarówno dla Pana jak i Pani fotograf. Hickory Jack jest darmowy tylko do użytku osobistego.

 

 

 

Meddon

Meddon stworzony przez Vernon Adams to bardzo dekoracyjny krój pisma ręcznego. Dosyć poważny charakter fontu znajdzie zastosowanie jako podpis nie tylko dla fotografa lecz również w innych dziedzinach. Jest darmowy do użytku osobistego i komercyjnego.

 

 

 

Notera

Patrząc na ten font można nie odróżnić czy jest to tekst pisany ręcznie czy komputerowo. Ma naturalne krzywe i wygląda tak, jakby rzeczywiście był pisany piórem. Jest darmowy tylko do użytku osobistego.

 

 

 

Playball

Ten z kolei font bardzo kojarzy mi się ze świętami. Oczywiście jest również bardzo elegancki i może stanowić również poważny podpis. Jest darmowy do użytku osobistego i komercyjnego.

 

 

 

Sacramento

Ten fotn zaciera granice między formalnym, a nieco luźniejszym charakterem. Na pewno nie raz znajdzie zastosowanie jako podpis w logo. Sacramento jest darmowy do użytku komercyjnego.

 

 

 

Selima

Tym razem mamy nieco odskocznię od krojów pisanych piórem. Połączanie grubych i cienkich linii, sprawia że font wygląda jakby był malowany mokrym pędzlem.  Darmowy do użytku osobistego i komercyjnego.

 

 

 

Shellahera

Font jest wykonany przez skanowanie odręcznego kroju. Jeśli szukasz naturalnego fontu i bardziej zwariowanego to ten krój jest dla Ciebie. Darmowy do użytku osobistego i komercyjnego.

 

 

 

Signerica

Font idealnie odwzorowuje podpis pisany jednym ciągiem. W niektórych przypadkach trochę nieczytelny ale przecież właśnie o to chodzi w podpisach. Darmowy tylko do użytku osobistego.