fbpx

Instagram nie jest już tylko platformą społecznościową do dzielenia się słodkimi zdjęciami kotków czy fotkami z wakacji. Tak naprawdę istnieje mnóstwo bardzo wartościowych kont, w których praktycznie każda branża może odnaleźć inspirację dla siebie. To ogromna społeczność, która zwłaszcza wśród twórczości artystycznej odnalazła się jako miejsce do dzielenia projektami. Dzisiaj chcemy pokazać Wam, że branża kreatywna również znajdzie tam mnóstwo wartościowych kont, inspiracji czy wiedzy. Oto lista, wartościowych kont dla grafików.

Edugrafia

Czyli nasz firmowy profil. Znajdziecie tam krótkie, tekstowe mini porady, które nazwaliśmy “eduporady”. To cyklicznie pojawiające się wpisy mające za zadanie przybliżyć Wam w dwóch, trzech zdaniach najważniejsze zasady projektowania graficznego. Jednak nie tylko graficy znajdą tam coś dla siebie. Będą pojawiać się również porady na temat WordPressa, Photoshopa, programowania, SEO.

Every Hey

Ten profil to połączenie prostoty, minimalizmu z ogromna dawką inspiracji. Pomysł polega na prostocie umieszczania kreskówkowych postaci na białym tle. Postacie śmiało idealnie nadają się jako bohaterowie  do komiksów, gier, bajek. Bardzo przyjemny profil !

JustinMaller

Następny profil na naszej liście to nieco bardziej skomplikowane grafiki. Bardzo często możecie znaleźć tam na nich styl tzw. low poly. Głównym tematem projektów są głowy zwierząt oraz różnego rodzaju postacie. Widać również silne zainteresowanie serią Gwiezdnych Wojen.

Shwinnnnn

Inspirujące, nieco odważne wizualizacje i ciekawe palety kolorów coś co wyróżnia ten profil. Widać tutaj również poczucie humoru autora. Grafiki utrzymane w większości w stylu popart. Znajdziecie tu projekty zabawne, seksowe, słodkie jak i wzruszające.

i am mky

Jeśli szukacie inspiracji typograficznych to koniecznie dodajcie ten profil do ulubionych. Andrea świetnie wykorzystuje typografię w swoich pracach, oferując mnóstwo wzorów oraz zakręconych kształtów liter. Jej bardzo kolorowe prace dadzą zastrzyk i energię do pracy.

Emrichoffice

Jeśli kochacie komiksy lub grafikę w stylu monster lub gum turbo to tutaj znajdziecie coś dla siebie. Dzieła tego twórcy są nieco mroczne, nieco humorystyczne i nostalgiczne. Kojarzą się bardzo z projektami lat 50 i 60. Co by nie mówić mają swój klimat.

Majasbok

Ilustracje tworzone piórem i atramentem. Maja drukuje swoje ilustracje na tkaninach i różnych fakturach, następnie koloruje je akwarelami. Zabawne, ciepłe, pełne humoru postacie idealne do pojedynczych projektów, memów, jako ozdobniki na koszulki, kubki itd.

Thomasburden

Tym razem coś dla grafików 3d. Jednak znajdziecie tu zupełnie inne projekty niż się spodziewacie ponieważ styl tego artysty jest niepowtarzalny. Prace tego grafika są wesołe, zabawne, żywe, pełne kolorów. Widzimy tutaj inspiracje zabawkami, neonowymi kolorami. Mało kto tworzy takie projekty w trójwymiarze więc polecamy jako zupełną odskocznię i odprężenie.

Sincuellonitorso

Ten artysta to zupełne przeciwieństwo poprzedniego. Inspirację znajdą  tutaj przede wszystkich osoby lubiące grafiki nieco poshizowane, zakręcone, odrealnione. Znajdziecie tam przede wszystkim ilustracje ale czasem też coś z typografii. Tematem przewodnim są twarze oraz zwierzęta w niecodziennej formie.

Uidesignpatterns

Odbiegamy nieco od ilustracji, ponieważ kolejny profil to niesamowite źródło inspiracji dla wszystkich projektantów UX/UI. Znajdziecie tu wiele projektów stron, aplikacji, makiet. Jeśli chcesz wiedzieć jakie są obecnie trendy w projektowaniu grafiki dla stron i aplikacji to dodaj ten profil do ulubionych.

Instaui

Kolejny profil dla wszystkich webdesignerów, projektantów UX/UI. Jeśli szukasz świeżych pomysłów to jesteś we właściwym miejscu. Pomimo nazwy użytkownika, konto nie ogranicza się tylko do projektów UI. Znajdziecie tam również ilustracje, logo, ikonki.

Rockyroark

Czy można z instagrama zrobić miejsce na portfolio ? Jak najbardziej i niech świadczy o tym kolejny profil gdzie znajdziecie gotowe prace oraz często proces ich powstawania. Na uwagę zasługuje forma, w jakiej są pokazane czyli realne zdjęcia monitora.

Graphicdesignersgroup

Jedno z największych kont w branży gdzie, utalentowani graficy mogą prezentować swoje prace oraz szukac inspiracji. Znajdziesz tam wspaniałe projekty logo, wizytówek oraz identyfikacji wizualnej. Nie zabraknie również grafik na koszulki, okładek czasopism oraz opakowań.

Uiuxgifs

Fani animacji również znajdą na Instagramie coś dla siebie i na pewno obowiązkową pozycją będzie to konto. Jest jednym z najlepszych kont na Instagramie dla wszystkich, którzy animuja swoje ilustracje. Znajdziesz tam wspaniałe projekty w formie ruchomych grafik. Loga, ikony, ilustracje, które dodatkowo się ruszają.