fbpx

Kolejna odsłona niezbędnika narzędziowego czyli seria wpisów gdzie przedstawiamy ciekawe narzędzia oraz strony przydatne podczas pracy kreatywnej. Pierwszą część  znajdziecie pod tym linkiem.

 

Pigment


Niezwykła paleta kolorów dobrana w taki sposób, żeby pokazać maksymalny kontrast między kolorami. Niektóre przykłady są naprawdę zaskakujące ponieważ mimo bardzo podobnej barwy uzyskano duży kontrast.

 

 

SVG Backgrounds

Potrzebujesz zabawnego lub efektownego tła dla swojej strony internetowej ? Narzędzie SVG Backgrounds pozwala tworzyć konfigurowalne wzory SVG do wykorzystania na stronach internetowych. Możesz wybrać wstępnie przygotowaną opcję, a następnie dopasować parametry.

 

 

FontRapid


FontRapid to narzędzie, które pomaga konwertować naszkicowane kształty liter w prawdziwe fonty. Narzędzia umożliwiają użytkownikom tworzenie dowolnych ścieżek oraz kształtów za pomocą kliknięcia. Dostosujesz w nim wielkość szeryfów, zaokrąglenia oraz inne parametry, tworząc własny  unikalny font.

 

 

Netlify

Każdy webdesigner kojarzy na pewno stronę FontAwesome. Tutaj alternatywa i trzeba przyznać, że ikony wykonane są naprawdę na bardzo wysokim poziomie.

 

 

Gradpad

Niby nie ma w tym nic odkrywczego ale musicie przyznać, że  tworzenie gradientów w takiej formie jest bardziej przyjazne. Mamy od razy podgląd na to jak będzie wyglądał gradient w użyciu.

 

 

Colorhexa


Prawdziwy kombajn i skarbnica wiedzy o kolorach. Jeśli chcesz dowiedzieć się praktycznie każdego szczegółu o danym kolorze to Colorhexa powie Ci wszystko na temat barw.

 

 

Duotones

Niesamowite narzędzie, które w kilka sekund stworzy modny ostatnio efekt duotone. Prześlij zdjęcie i wybierz kombinację kolorów lub użyj własnej i uzyskaj fajny efekt do swoich projektów.

 

 

Solis

Solis to aplikacja,  która pozwala zobaczyć wynik kodu na żywo podczas jego wprowadzania. Otrzymasz podgląd z HTML, CSS, Sass i LESS w czasie rzeczywistym. Narzędzie obecnie dostępne tylko na komputerach Mac.

 

 

BBC Sound

BBC Sound Effects to darmowa biblioteka ponad 16 000 efektów dźwiękowych pochodzących z zasobów BBC, Możesz wykorzystać je do użytku osobistego, edukacyjnego lub badawczego. Prosta strona, intuicyjna wyszukiwarka.

 

 

FindShot

Findshot to nowy, bezpłatny bank zdjęć. Zarejestruj się przez e-mail i pobieraj zdjęcia, które możesz wykorzystać za darmo w swoich projektach. Styl zdjęć jest bardzo podobny do siebie co jest wielkim plusem jeśli chcemy, by projekt lub wpisy na blogu miały podobny wygląd.