fbpx

Wraz z nowym rokiem chcemy ruszyć na blogu z nową serią o nazwie niezbędnik czyli będziemy tutaj umieszczać różne przydatne narzędzia, ciekawe strony przydatne w codziennej pracy. Do tej pory robiliśmy to systematycznie na profilu Facebookowym ale z racji ostatniej zmiany algorytmu, która ucina zasięgi organiczne postanowiliśmy przenieś tę serię na bloga. Jeśli znacie jakieś ciekawe narzędzia online lub strony warte pokazania to chętnie przeczytamy Wasze propozycje. Tymczasem zapraszamy do pierwszej styczniowej odsłony.

 

 

ThemeIsle

Themeisle to zestaw bezpłatnych, minimalistycznych ikon wektorowych, które można pobrać i używać w wielu projektach np. przy budowie stron. Każda ikona wyświetlana jako linia, w formie bezbarwnej. Pakiet zawiera ponad 100 ikon.

 

Dulcelin font

Bardzo ciekawie wykonany font, który wygląda nieco jak subtelne pociągnięcie pióra. Jest darmowy do użytku osobistego.

 

Promova Font

Promova to font bezszeryfowy, który jest dobrą opcją do wykorzystania na stronach internetowych. Dzięki swojej dużej czytelności na pewno znajdzie miejsce w niejednym projekcie. Krój pisma obejmuje style regularne, pogrubione i kursywę.

 

 

Copychar

Potrzebujesz napisać coś korzystając ze znaków specjalnych ? O teraz nie musisz przełączać klawiatury. Wystarczy skopiować znak z tej strony, a zostanie on zapamiętany w schowku.

 

 

DesignEvo

Chcesz stworzyć własne logo w kilka minut? DesignEvo to bezpłatny internetowy kreator, który posiada bazę ponad 3000 szablonów logo. Wystarczy wyszukać szablon wybierając kategorię. Wszystko, czego potrzebujesz, czyli tym ikony, próbki kolorów i czcionki, są zawarte w projekcie logo.

 

 

LangueTool

Chcesz sprawdzić swój tekst pod względem błędów ? Wystarczy wkleić go do tego narzędzia. Na plus dodatkowe wtyczki do przeglądark oraz fakt, że narzędzie obsługuje język polski.

 

 

Toggle

Znów nie wyrobiłeś się z jakimś zadaniem ? Praca przy komputerze wymaga dużo samozaparcia, by w międzyczasie nie przeglądać Facebooka lub oglądać filmików z kotkami. Dzięki temu narzędziu zmierzysz ile czasu poświęcasz na różne rozpraszacze nie związane z Twoją pracą.

 

 

Khroma

 

Kolejny generator kolorów ? Nie tym razem. Pozwól by paletę kolorów wybrała za ciebie sztuczna inteligencja. Wystarczy, że wybierzesz 50 ulubionych barw, a generator stworzy dla Ciebie palety według twoich upodobań. Warto przeklinać te 50 kolorów i sprawdzić jak to działa.