fbpx

Jak wiadomo marketing jest potrzebny każdej firmie, która chce odnieść sukces, niezależnie od branży. Podstawą jest opracowanie dobrej strategi marketingowej. Często w działaniach promocyjnych posługujemy się narzędziami, nierzadko płatnymi. My w tym wpisie chcemy Wam zaprezentować darmowe rozwiązania w postaci WordPressowych wtyczek, które wspomogą Wasze działania marketingowe. Celowo pominęliśmy tutaj najbardziej znane wtyczki typu Yooast SEO czy Analytics ponieważ są to pluginy na tyle znane, że każdy chyba już wie jaki drzemie w nich potencjał.  Bez względu na to czy prowadzisz działania SEO, chcesz zbierać leady czy też tworzysz content marketing, to na pewno znajdziesz coś na tej liście dla siebie.

 

 

WordPress Notification Bar

Wtyczka umożliwia stworzenie paska przyklejonego na górze strony z powiadomieniami.  Dzięki niej stworzysz niestandardowy komunikat wraz z przyciskiem wezwania do działania. Doskonale sprawdza się na stronach sprzedażowych gdzie możesz umieścić informacje o nowościach lub rabatach. Może również zachęcać do pobrania ebooka lub zapisu do newslettera. Wtyczka posiada wszystkie opcje konfiguracji dzięki czemu możemy zmienić wygląd paska.

 

 

Title Experiments Free

Pisanie przyciągających uwagę tytułów jest kluczem, by zainteresować czytelnika. Jak jednak dowiedzieć się, które tytuły postów działają najlepiej ? Tytuł Experiments Free umożliwia uruchamianie testów typu A / B dla tytułów postów. Dzięki temu możesz dodać wiele tytułów do jednego posta, a wtyczka losowo wyświetli jeden z tytułów. Następnie wtyczka oblicza skuteczność tytułu na podstawie tego, ile razy wyświetlany jest tytuł i jak często dany tytuł jest klikalny przez użytkowników.

 

 

Featured Image Optimizer

Podobnie jak tytuły postów, miniatury obrazów również odgrywają kluczową rolę w uzyskiwaniu większej liczby kliknięć. Wtyczka Image Optimizer umożliwia uruchamianie testów podziału A / B dla wyświetlania obrazów. Dzięki temu możesz do postu dodać wiele obrazów wyróżniających, które będą wyświetlać się losowo. Prześlij dwa różne polecane obrazy, a wtyczka zacznie wyświetlać różne polecane obrazy różnym użytkownikom. Następnie pokaże Ci, które obrazy przyciągają uwagę czytelników najbardziej.

 

 

PB Seo Friendly Images

Ostatnio co raz bardziej mówi się o skuteczności opisywania obrazów atrybutem alt. Ma to ogromny wpływ w rankingu Google grafika. Jeśli posiadasz bloga już jakiś czas i do tej pory nie przykładałeś się do uzupełniania atrybutu alt to nic straconego. Dzięki tej wtyczce możliwe jest automatyczne uzupełnienie atrybutu ALT wszędzie tam gdzie go nie ma. Wtyczka napidsuje ALt na podstawie nazwy pliku lub możesz ustawić własną regułę.

 

 

All In One Schema Rich Snippets

Wyniki wyszukiwania ze zdjęciami i ocenami uzyskują więcej kliknięć niż pozycje z samym tekstem. Jeśli chcesz poprawić swój CTR w bezpłatnych wynikach wyszukiwania możesz posłużyć się tzw. Rich Snipppets. Są to przyciągające uwagę znaczniki strukturalne, które odpowiedzialne są za wyświetlenie np. oceny w wynikach wyszukiwania Google. Fragmenty rozszerzone to najlepszy sposób upiększenia wyglądu strony w wynikach wyszukiwania. Fragmenty dostarczają głównych informacji o produkcie lub artykule.Wtyczka Rich Snipped pomaga automatycznie wprowadzić wymagane “znaczniki danych strukturalnych”, aby wyszukiwarki mogły pobrać odpowiednie dane z Twojego bloga.

 

 

Inline Related Posts

Chcąc zatrzymać użytkownika na stronie znaną praktyką jest proponowanie polecanych i podobnych tematycznie postów. Jednak zazwyczaj takie polecenie znajduje się na samym dole artykułu co niekoniecznie przekłada się na klikalność. Rozwiązaniem, które co raz częściej wykorzystują największe portale typu onet czy interia jest umieszczanie proponowanych treści w środku artykułu. Dzięki temu możemy przypiąć podobne posty u góry, w środku czy pod koniec wpisu.

 

 

Hustle – Pop-Ups, Slide-ins and Email Opt-ins

Hustle to świetna i lekka wtyczka do tworzenie wszelkiego rodzaju popupów. Dzięki niej możesz stworzysz wyskakujące okienko na przywitanie lub gdy użytkownik będzie chciał opuścić witrynę. Bardzo dużo opcji konfiguracji sprawi, że stworzysz wyskakujące okienko niemal od zera. Możesz zachęcić do przejścia na daną stronę reklamując jakiś produkt, możesz dodać formularz do zapisu na newsletter. Wtyczka obsługuje shortcode.

 

 

PixelYourSite – Facebook Pixel

Jeśli prowadzisz na swojej stronie działania marketingowe z użyciem płatnych reklam Facebooka to ta wtyczka wspomoże Twoje działania. Dzięki niej wejdziesz do świata remarketingu. Umożliwia ona szybkie dodanie pixela Facebooka za pomocą jednego kliknięcia. OD tej pory użytkownicy odwiedzający Twoją stronę będą śledzenie przez system reklamowy FAcebooka. Co za tym idzie będziesz mógł tworzyć spersonalizowane reklamy w Menadżerze Facebook Ads.