fbpx

Ogranicz obramowanie

Kiedy musisz stworzyć separację między dwoma elementami np. między kartą produktu, a tłem nie sięgaj od razu po stworzenie ramki

Użycie ramki nie jest jedynym sposobem na rozdzielenie tła od elementu. Tak naprawdę zbyt wiele ramek na elementach może stworzyć wrażenie zaśmieconego projektu.

Zamiast ramek spróbuj użyć subtelnego cienia.

Cienie odseparują element podobnie jak obramowanie, ale są o wiele bardziej subtelne i nie rozpraszają tak uwagi.

Bardzo prostym sposobem żeby poradzić sobie z tym problemem jest dodanie na elemencie przynajmniej odrobiny innego koloru np. w naszym przypadku na górze karty został dodany kolor szary co wizualnie od razu odseparowało kartę od tła, mimo że wielkość cienia pozostała bez zmian.

Dodatkowo można połączyć cień z delikatnym obrysem.

Separatory

Separatory tak samo jak ramki, mają rozdzielić wybrane elementy czy też pozycje w tych elementach. Tutaj również podobna jest sytuacja jak z ramkami. Użyte w nadmiarze mogą prowadzi do zaśmiecenie elementu.

Jak sobie z tym poradzić? Zamiast separatorów w postaci linii spróbuj zastosować po prostu większy odstęp.

Usunięcie separatorów na rzecz większego odstępu nie tylko usunie zaśmiecenie elementu ale przede wszystkim stworzy większą przejrzystość i czytelność.

Jeśli spodobały Ci się porady z tego artykułu, to zapraszam Cię do zapoznania się z naszym ebookiem “przeprojektowani”, gdzie znajdziesz mnóstwo wiedzy z zakresu projektowania Ui/Ux.