fbpx

Wprowadzając proste poprawki wizualne, możesz szybko poprawić efekty swoich projektów. Tym razem stworzyłem szybki i łatwy zbiór wskazówek, które mogą przy niewielkim wysiłku nie tylko pomóc w ulepszeniu projektów pod katem wizualnym ale również biorąc pod uwagę użyteczność użytkownika.

Na karcie płatności zaznacz domyślną opcje płatności, która jest pożądana lub najczęściej wybierana.

Przy listach produktów lub wpisów ułożonych w stos, często oddzielamy je za pomocą linii. Zamiast tego spróbuj stworzyć naprzemienny kontrast za pomocą kolorów.

Na karcie produktu użyj przycisków opcji jeśli masz mniej niż 5 możliwości do wyboru lub chcesz pokazać wizualną różnicę między nimi np. wybór koloru koszulki. Natomiast gdy masz więcej opcji i nie potrzeba wizualnego porównania np. wybór rozmiaru, to warto użyć listy rozwijanej.

Nie polegaj tylko na rozmiarze elementów, żeby kontrolować hierarchię. Może to doprowadzić do zbyt dużych treści. Do dyspozycji masz np. grubsze fonty oraz kolor. 

Dodatkowo zamiast coś uwydatniać, spróbuj zmniejszyć kontrast mniej ważnych elementów.

Wiele sklepów używa kart do przedstawienia produktów. Jednak musisz wiedzieć, że podczas wyszukiwania np. gdy ktoś wpisze nazwę produktu w wyszukiwarkę, to karty wypadają gorzej i lepiej sprawdza się widok w formie listy. Zapewnia on lepszą skalowalność i wymaga mniej miejsca.

Natomiast gdy sugerujesz podobne produkty np. w koszyku, to lepiej sprawdzi się karta niż produkty ułożone w stos.

Przy filtracji produktów  i wyborze dostępnych wariantów spróbuj dać wizualną wskazówkę

Jeśli spodobały Ci się porady z tego artykułu, to zapraszam Cię do zapoznania się z naszym ebookiem “przeprojektowani”, gdzie znajdziesz mnóstwo wiedzy z zakresu projektowania Ui/Ux.