fbpx

Projektowanie stron, ulotek, wizytówek, oraz wszelkiego rodzaju grafiki praktycznie nie było by możliwe bez dobrze wykonanych zdjęć. Skąd brać takie zdjęcia? Oczywiście możemy zrobić je samemu. Jest to rozwiązanie ostateczne ponieważ w dobie gdy wszyscy mają zbyt mało czasu należy szukać rozwiązań szybkich i łatwych. Tutaj z pomocą przychodzą nam strony oferujące zdjęcia do komercyjnego wykorzystania w naszych projektach tzw. stocki. Wybór mamy ogromny i praktycznie znajdziemy każdą tematykę zdjęcia która potrzebujemy. Oczywiście za profesjonalne zdjęcia musimy zapłacić. Jednak co w przypadku gdy mamy okrojony budżet na dane zlecenie? Warto zainteresować się poniższym zestawieniem stron oferujących darmowe zdjęcia :

 

 

kozzi.com

Bardzo dobra jakość zdjęć oraz ogromny zbiór czynią tą stronę jedną z moich ulubionych. Do tego intuicyjna wyszukiwarka oraz możliwość zaznaczania zdjęć do późniejszego ściągnięcia. Wystarczy się zarejestrować. Strona mało popularna wśród polskich użytkowników.

 

 

 freestockphotos.biz

strona oferująca darmowe zdjęcia z różnych kategorii. Można znaleźć tam wiele ciekawych zdjęć. Minusem jest powtarzanie się zdjęć we wynikach przeglądania. Zdjęcia wymieszane są również z płatnymi zdjęciami dlatego warto zwrócić na to uwagę.

 

 

foter.com

ogromny zbiór zdjęć do darmowego wykorzystania.

 

 

sxc.hu

to chyba najbardziej popularna strona tego typu. Wystarczy się zarejestrować by otrzymać dostęp do ogromnej bazy.

 

 

stockvault.net

baza wymieszana z płatnymi odpowiednikami. Bak podglądu zdjęcia.

 

 

stockvault.net

minusem jest średnia jakość zdjęć oraz przymusowa rejestracja.

 

 

4freephotos.com

strona skupiająca fotografów którzy dzielą się swoimi zasobami.

 

 

everystockphoto.com

Na stronie ponad 3 mln zdjęć. Strona przeszukuje różne serwisy oferujące darmowe stocki.

 

 

morguefile.com

Kolejny bardzo ciekawy zbiór darmowych zdjęć.