fbpx

Projektując trójwymiarową grafikę bardzo często będziemy potrzebować wszelkiego rodzaju tekstury typu zardzewiałe powierzchnie, sierść, trawa itd. Oczywiście możemy stworzyć je sami w programie jednak gdy dysponujemy mniejszą ilością czasu warto skorzystać z gotowych rozwiązań w postaci serwisów oferujących darmowe tekstury i faktury do pobrania. Strony działają na podobnej zasadzie jak serwisy oferujące stockowe fotografie. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zbiór stron, na których znajdziecie tektury do pracy z grafiką 3d.

 

 

Texturer

texturer

Bardzo obszerne źródło materiałów dla artystów projektujących 3d. Znajdziecie tam przede wszystkim wysokiej jakości tekstury ale również zwykłe zdjęcia stockowe. Bardzo fajny podział na kategorie zachęca do przeglądania zawartości.

 

 

Texturemate

texturemate

Na stronie znajdziemy podzielone tematycznie tekstury oraz inne zasoby jak pędzle, wzorki, odseparowane wektory. Witryna ma wspaniałą bibliotekę darmowych tekstur, wszystkie organizowane w poręcznych, nazwanych folderach, dzięki czemu można łatwo znaleźć dokładnie to, czego szukasz.

 

 

3dtotal

3dtotal

3Dtotal jest doskonałym źródłem informacji dla artystów 3d,gdzie znajdziecie tutoriale, galerię inspiracji oraz oczywiście ogromną bibliotekę tekstur. Ogromną bo licząca sobie ponad 16 tysięcy wysokiej jakości zdjęć. Oczywiście wszystko podzielone na wygodne kategorie oraz wyszukiwarkę.

 

 

3dValley

3dvalley

Nawigacja oraz wygląd strony nie zachęca do zagłębienia jej treści. Szata graficzna wygląda jak z lat 90, podział menu również nie jest intuicyjny. Jednak warto sprawdzić jej zawartość ponieważ jest doskonałym źródłem i bazą rzeczy związanych z grafiką 3d, w tym darmowych modeli, tutoriali oraz tekstur. Licencja pozwala na darmowe korzystanie przy użytku osobistym oraz niekomercyjnym.

 

 

Textures

textures

Strona łudząco podobna do Texturer lecz jej zawartość jest inna. Znajdziecie tu duży zasób tekstur, które można pobrać po utworzeniu darmowego konta. Wygodny podział na kategorie oraz przyjemny wygląd strony czyni ją bardzo użytecznym zasobem.

 

 

3dtexture

3dtexture

Wygląd strony nie powala na kolana ale nie oznacza to wcale, że należy pominąć ten portal w poszukiwaniach tekstur. Wśród wielu kategorie na pewno znajdziecie ciekawe tekstury oraz inne zasoby przydatne podczas projektowania.

 

 

Freestocktextures

frretexture

Kolejna strona, która wita nas widoczną wyszukiwarką gdzie wpisujemy interesującą nas nazwę tekstury. Na minus zaliczam przeglądanie wyników wyszukiwanie ale zważywszy na darmowość materiałów strona oczywiście na duży plus.

 

 

Mayang

mayand

Nie wiem czy to przypadek czy po prostu strony z teksturami tak mają ale ta strona również nie zachęca swoim wyglądem. Można odnieść wrażenie, że są to jeszcze czasy gdy do tworzenia stron używało się notatnika. Jednak w nagrodę otrzymujemy dostęp do naprawdę dużej bazy wysokiej jakości tekstur. Strona działa bardzo szybko, materiały wgrywają się niemal od razu. Oprócz cegły, farby, ścian i płytek, są metalowe kraty i wewnętrzne cechy domów takie jak alarmy przeciwpożarowe, włączniki światła i grzejniki w stylu art deco. Warto tutaj wspomnieć, że dziennie możemy ściągnąć tylko 20 tekstur.

 

 

Texturepalace

texturepalace

Nareszcie strona nieodstraszająca swoim wyglądem już na wstępie. Bardzo fajnie podzielone kategorie, przejrzystość oraz wysokiej jakości tekstury sprawiają, że chce się spędzić na niej trochę więcej czasu. Gdyby tylko jej zasoby były odrobinę większe…