fbpx

Materiały pozwalają nam sprawić, by dany obiekt stał się fotorealistyczny. Proces teksturowania jest niezbędny przy tworzeniu wizualizacji. To dzięki nim możemy nadać wybranemu elementowi odpowiednich właściwości. Sprawimy, że dywan będzie miękki, że fotel będzie skórzany oraz wystylizujemy meblościanką na stare drewno. Obecnie silniki renderujące są dosyć dobrze wyposazone w najważniejsze materiały. Jednak jak wiadomo ich możliwości kiedyś się skończą i warto poszukać na własną rękę dodatkowych materiałów. Pomagamy Wam w tym zadaniu i przedstawiamy ciekawych stron, na których znajdziecie materiały.

 

 

Cgadvertising

Darmowe materiały do Mentaly Ray. Baza jest dosyć pokaźna, a przeglądanie jest bardzo intuicyjne. Mamy tam podział na beton, tekstylia, cegły, metale, szkło, drewno, skóra, kamienie, tworzywa sztuczne oraz woda. Co warto również zaznaczyć, to fakt istnienia działu darmowe modele oraz galerii z projektami użytkowników.

 

 

V-ray-materials

Tym razem materiały do V-Ray’a. Tutaj również wielki plus za darmowość materiałów. W celu pobrania wystarczy się zarejestrować i można korzystać z dosyć dobrze posegregowanej bazy. Kategorie bardzo podobne do strony powyżej plus kilka ciekawych jak efekty specjalne, auto, przeźroczystość.

 

 

Sharecg

Strona bardzo prosta i wygląda na nieco amatorską lecz nic nie szkodzi, by skorzystać ze źródeł, które tam znajdziemy. Mamy tam nie tylko darmowe materiały, lecz również tekstury, modele, fotografie. Wracając do materiałów do baza jest spora ale w jej ogarnięciu pomaga wybór odpowiednich filtrów. Pozwalają one wybrać materiał nie tylko ze względu na jego kategorię ale co najważniejsze na rodzaj programu, do którego szukamy materiałów.

 

 

Freepbr

Baza nie jest tak ogromna jak w przypadku poprzednich propozycji ale warto mieć tą stronę w zanadrzu ponieważ tekstury są dosyć dobrze wykonane i co ważne pobieramy je za darmo.

 

 

Cgbookcase

Gdyby każda strona z darmowymi rzeczami tak wyglądała internet byłby lepszy…Ale oprócz przejrzystego wyglądy witryny otrzymujemy małą kolekcję materiałów wraz ze wszystkimi mapami. Możemy je użyć w Blenderze Octane Render, v-ray, Cinema4D, Corona Render, Unreal Engine itd. Rozdzielczość tekstur to 4k.

 

 

Polantis

Bardzo przyjemna witryna, której atutem jest ogromna baza materiałów praktycznie do każdego programu. Przy pobieraniu wybieramy rodzaj programu. Na stronie dodatkowo znajdziecie mnóstwo modeli, kolorów, tekstur. Oczywiście wspominałem, że za darmo ?

 

 

Flyingarchitecture

Stronka poświęcona tematyce 3d gdzie znajdziecie tutoriale oraz darmowe modele i materiały przeznaczone w głównej mierze dla V-ray oraz Rhino. Przyjemne przeglądanie i nawigacja po stronie zachęcają do przeglądania bazy.