fbpx

WordPress ma wiele sekretów i często nawet dla osób, które pracują z nim na co dzień odkrywa wciąć nowe możliwości. Jedną z takich małych tajemnic, o których powinieneś wiedzieć jest dodatkowy panel administracyjny options.php. Mówimy o stronie, która pokazuje kombinację wszystkich ustawień Twojego bloga ale i nie tylko. Znajdziesz tam oprócz standardowych ustawień również możliwość zmiany niektórych wtyczek. Ogólnie opcje te powinny w Twoim WordPressie zostać niezmienione i nie powinieneś się tym panelem zbyt dużo bawić. Niemniej jednak powinieneś wiedzieć o jego obecności oraz funkcjach, które mogą być przydatne. Jeśli chcesz zacząć przygodę z WordPressem polecam nasze kompendium WordPressa.

Dostęp do panelu otrzymasz wpisując w adresie: nazwastrony.pl/wp-admin/options.php
Oczywiście potrzebne są uprawnienia administratora.

Twoim oczom ukaże się strona zawierająca większość najważniejszych opcji administracyjnych. Niektóre z tych opcji można bez problemu edytować za pomocą menu Ustawienia w kokpicie. Jednak większość tych opcji nie powinna być edytowana ani zmieniana przez niedoświadczonych użytkowników. Zatem do czego może być przydatny ten panel ?

1. Zmiana domyślnego rozmiaru i wyrównania wgrywanych zdjęć

Dodając obrazki do wpisu WordPress automatycznie ustawia ich wielkość oraz wyrównanie. Jak widzimy na poniższym screenie w naszym WordPressie mamy wyrównanie “brak” oraz rozmiar “pełny”.  Jeśli więc nie chcemy za każdym razem zmieniać tych ustawień wgrywając zdjęcie możemy zmienić te opcje na:

  • Wyrównanie: alignnone, left, right, center
  • Domyślny rozmiar: full, medium, small

2. Zmiana szerokości i wysokości domyślnych rozmiarów

Kolejna być może przydatna opcja to zmiana rozmiarów zdjęć opisanych domyślnie full, medium, small. Dla przykładu w naszym WordPressie rozmiar large czyli duży to 1024 na 1024. Jeśli więc chcemy zmienić ten rozmiar możemy dodać nowe parametry.

3. Zmiana szerokości i wysokości miniaturek

Miniaturki w WordPressie mają domyślną wielkość 15 na 150. Za pomocą poniższych opcji możemy zmienić te wymiary odszukując w panelu takie wpisy:

4. Woocommerce – obowiązkowe i opcjonalne pola

Ten trik przyda się wszystkim którzy mają zainstalowaną wtyczkę Woocommerce. Przy pomocy paru ustawień możemy zmienić wymagane pola przy rejestracji klienta. Dla przykładu możemy zaznaczyć, by numer telefonu w zamówieniu nie był wymagany

Pokaz komentarzZamknij komentarze

1 Komentarze

  • Janusz Kamiński
    Posted 27 marca 2019 at 17:06 0Likes

    Wow! Nie wiedziałem o tym panelu. 🙂

Komentarze wyłączone