fbpx

Będąc twórcą video, zapewne szukasz najlepszego programu, który pomoże Ci w tworzeniu kultowych projektów. Davinci Resolve to nowa propozycja dla entuzjastów filmu. Program daje szereg możliwości oraz funkcji, które pomogą Ci wyciągnąć jak najwięcej z materiału video.

➡️ Naucz się podstaw montażu w programie Davinci Resolve z tym kursem.

Co to jest Davinci Resolve?

Davinci Resolve to profesjonalny produkt dedykowany dla twórców video. Posiada wielofunkcyjne oprogramowanie do edycji. Program daje bardzo dużo możliwości dzięki wbudowanym narzędziom do gradacji kolorów HDR, edycji nieliniowej, czy edycji dźwięku. To szanowane i wykorzystywane narzędzie w hollywoodzkich wytwórniach filmowych.

Zalety i wady Davinci Resolve

Do największych zalet oprogramowania można zaliczyć:
 • Davinci Resolve to jedno z najpotężniejszych narzędzi do edycji video.
 • Program jest darmowy w wersji Standard, a darmowa opcja jest równie rozbudowana, podobnie jak wersja płatna.
 • Dzięki niemu wykonasz wszystkie potrzebne czynności podczas edycji video.
Oprogramowanie ma również swoje wady:
 • W przypadku chęci tworzenia video w najwyższej jakości 4K oraz uzyskania możliwości renderowania video z większą ilością klatek na sekundę, jesteś zmuszony do wykupienia płatnej wersji oprogramowania.
 • Aby w pełni poznać program, musisz poświęcić dużo czasu.
 • Program bardzo mocno obciąża procesor komputera.

Czym wyróżnia się program?

Wyżej wymienione zalety to nie wszystko. Poniżej znajdziesz więcej możliwości, jakie daje program.

Uporządkowany interfejs

Oprogramowanie posiada przejrzysty i uporządkowany interfejs. Twórcy chcieli, aby poruszanie się po nim było proste. Dlatego większość funkcji została zaprezentowana w jednym oknie oraz uporządkowanych stronach.

W programie można manewrować przez różne strony od „Media” przez „Montaż”, czy „Edycję”, i wielu innych. Wszystkie z nich zostały tak stworzone, aby proces tworzenia video był prosty. Co więcej, wygląd programu jest przyjazny również dla początkujących.

Edycja

Edycja w Davinci Resolve opiera się na nieliniowym formacie. Dlatego też cały proces tworzenia polega na wycinaniu, przeciąganiu, oraz zmienianiu materiałów na osi czasu. Dzięki wbudowanym narzędziom cała edycja jest przyjazna dla początkujących oraz profesjonalistów.

Narzędzia

Davinci Resolve to profesjonalne oprogramowaniem z wieloma narzędziami. Producent zadbał, aby tworzenie video było na najwyższym poziomie.

W programie znajdziesz takie narzędzia jak:
 • elementy korekcji kolorów,
 • narzędzia do edycji dźwięku,
 • efekty wizualne,
 • ruchome grafiki,
 • wykrywanie transjentów,
 • wbudowane histogramy, wektoroskopy, parady, czy klucze chrominacyjne.
Przydatne funkcje

Najlepszą wbudowaną funkcją w programie jest Color Warper, dzięki któremu możesz dokonać dużych zmian obrazu. Ponadto wartościową funkcją jest zapis video w rozdzielczości 3820×2160. Dodatkowo liczba klatek na sekundę podczas renderowania może przekroczyć 60.

Praca w programie Davinci Resolve

Program jest tak stworzony, aby poruszanie się po wszystkich stronach było proste i intuicyjne. Każda ze stron to uszeregowany i uporządkowany proces.

Davinci Resolve – dlaczego warto?

To rewolucyjne rozwiązanie daje wiele możliwości profesjonalnym twórcom video. Jednak warto podkreślić, że producent zadbał o przyjazny interfejs, który umożliwia szybkie poruszanie się po określonych stronach edycji. Program jest również dedykowany dla początkujących.