fbpx

Z pojęciem pracy zdalnej wiele osób w ostatnim czasie spotkało się po raz pierwszy.

Praca zdalna to bardzo ciekawy sposób na pozyskiwanie środków finansowych w czasie gdy z przyczyn niezależnych od pracownika lub pracodawcy, nie jest wykonywanie pracy w biurze.

Takie rozwiązanie jest jednak dość wymagające. Szczególnie dotyczy to osób, które swoją pracę w trybie HomeOffice muszą łączyć z wychowywaniem dzieci. Na szczęście istnieje wiele praktycznych porad, które mogą pomóc opiekunom połączyć wykonywanie obowiązków zawodowych z utrzymywaniem dobrych relacji ze swoimi pociechami.

Rodzice pracujący zdalnie, powinni pamiętać o kilku prostych zasadach związanych z systemem wykonywania swoich obowiązków. Mianowicie mowa jest w tym przypadku o kwestiach takich jak:

  1. Przed włączeniem komputera, należy zająć się sobą i swoimi dziećmi. Poranek warto przeznaczyć na przygotowanie kąpieli, ubranie się i wspólne zjedzenie śniadania.
  2. Poranek to moment, gdy rodzic powinien poświęcić maluchowi sporo uwagi. Jeśli ten punkt zostanie pominięty, dzieci zacznie szukać atencji u rodzica w trakcie wykonywania przez niego pracy.
  3. Optymalnie jest, gdy rodzice dzielą większe partie pracy na części, a w przerwach skupiają się na pociechach, ich potrzebach i swoich obowiązkach wobec nich.
  4. Posiłki warto przygotowywać w większych ilościach. Wszystko po to, aby nie musieć gotować codziennie. To doskonały sposób na poczynienie oszczędności czasu.
  5. Pamiętajmy, że im więcej planów, tym większa presja. Zawsze trzeba ustalać priorytety i skupiać się na nich w pierwszej kolejności.

Wdrażając powyższe rady w życie, praca zdalna staje się o wiele prostsza i bardziej przyjemna. Odpowiednie nastawianie to postawa.

Praca zdalna jest bardzo wymagająca dla wykonawców, ponieważ są oni zmuszeni to tego, aby angażować się w 100% w każdą sekundę spędzaną przed komputerem. W systemie HomeOffice wynagrodzenie otrzymuje się zazwyczaj za zakończone projekty, a nie za godzinę pracy.

Ważne jest więc, aby mieć odpowiednie nastawienie do swoich codziennych obowiązków i być świadomym, że nie zawsze będzie łatwo. Czasami będą zdarzały się gorsze dni, gdy dzieci będą domagały się większej uwagi niż zazwyczaj. Wciąż jednak warto pamiętać, iż taki model pracy ostatecznie ma więcej zalet niż wad, ponieważ pozwala na uzyskanie większego poczucia wolności od tego, z jakim mamy do czynienia chodząc codziennie do biura.

Jobsora — znajdź pracę już dziś! Dokładnie tak brzmi hasło reklamowe jednego z najlepszych serwisów ogłoszeniowych w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi obecnie ofertami pracodawców, którzy proponują możliwość pracy w systemie HomeOffice.