fbpx

Obecnie wiele spraw załatwiamy przy pomocy internetu. Dlatego standardem na stronach staję się wdrażanie systemów rezerwacji online gdzie w paru krokach możemy umówić wizytę u lekarza, zarezerwować termin u fryzjera czy opłacić miejsce noclegowe w hotelu. Strony wyposażone w taki system posiadają o wiele więcej zapytań i konwersji niż konkurencja gdzie żeby zapytać o termin trzeba wykonać telefon do właściciela. Ludzie chcą wiedzieć od razu czy dany termin jest wolny i nie mają czasu na dzwonienie i wymieniane maili tylko po to, by dowiedzieć, że ich termin jest akurat zajęty. Dlatego warto wyposażyć naszą stronę w system rezerwacji, dzięki czemu skracamy cały proces zamówienia. WordPress przyzwyczaił nas do tego, że praktycznie na wszystko znajdzie się wtyczka. Tak jest i tym razem gdzie dla stworzenia rezerwacji online, tak naprawdę nie trzeba fachowej wiedzy. Wystarczy wybrać jedną z wtyczek, które za chwile poznasz.

 

Dla kogo taki system może być przydatny ?

  • Jeśli prowadzisz praktykę lekarską i nie masz recepcji w swoim gabinecie wtyczka może częściowo przejąc obowiązki umawiania wizyt
  • Jeśli sprzedajesz bilety, wtyczka ułatwi rezerwowanie wycieczek na dany termin
  • Jeśli wynajmujesz pokoje, dzięki wtyczce ułatwisz turystom rezerwacje noclegu
  • Większość wtyczek posiada od razu system płatności, więc możesz  sprzedawać dostęp np. do biletów lotniczych
  • A może jeździsz na taksówce lub po prostu wynajmujesz samochody ?

 

 

Sagenda

Sagenda to jedno z najlepszych wtyczek do rezerwacji online dostępna za darmo, która pomoże odwiedzającym Twoją stronę dokonać szybkiej rezerwacji.. Daje odwiedzającym możliwość wyboru zarówno daty, jak i godziny wizyty. Nie ma tu żadnych ograniczeń dotyczących ilości obsługiwanych klientów. Wtyczka posiada również wbudowane płatności PayPal, dzięki czemu możesz pobrać opłatę za dokonanie rezerwacji. Jeśli nie Paypal to za mało to na pewno ucieszy Cię fakt, że klient może zapłacić za pomocą wtyczki swoją kartą kredytową.

 

 

 

Bookings

 

Bookings to niezwykle wydajne rozwiązanie rezerwacji spotkań dla WordPress, które umożliwia  rezerwację online na Twojej stronie internetowej. Otrzymujesz pełną kontrolę nad rezerwacjami czyli ograniczenie czasowe, limity dotyczące rezerwacji np. minimalny wybór to 5 noclegów. Możliwość ręcznego zatwierdzania rezerwacji. Darmowa wersja jest ograniczona do 1 harmonogramu i 25 rezerwacji miesięcznie. Aktualizacja do wersji pro daje nieograniczone harmonogramy i rezerwacje.

 

 

 

Booking Calendar

 

Wtyczka posiada elastyczną funkcjonalność i intuicyjny interfejs, którego dostosowuje się do wielu potrzeb rezerwacji niezależnie od branży. Wszystkie otrzymane rezerwacje i ustawienia wtyczki są przechowywane w bazie danych dlatego nie ma potrzeby korzystania z kont zewnętrznych. Nikt nie będzie miał wglądu do Twoich danych. Konfigurowalny wygląd kalendarza, co oznacza, że możesz z łatwością dopasować go do projektu Twojej strony. Co ważne wtyczka dostosowuje się do urządzeń mobilnych co wbrew pozorom nie jest wcale takie oczywiste w tego typu wtyczkach. Dodatkowo wtyczkę możesz zsynchronizować z kalendarzem Googla.

 

 

Booking Calendar ContactForm

 

Na pewno znacie wtyczkę ContactForm ? W 90% stron opartych na WordPressie jest to wtyczka odpowiedzialna za formularz kontaktowy. A gdyby tak dodać do niej możliwość dokonania wyboru terminu ? Prawda jakie proste ? Do tego należy dodać, że otrzymuje w komplecie integracje z  Paypalem co umożliwia od razu pobieranie opłat za rezerwacje. Co jeszcze ? W formularzu rezerwacji jest wbudowany moduł antyspamowy, w pełni konfigurowalne tekstu wiadomości email oraz obsługą rezerwacji dziennych, godzinowych i tygodniowych.

 

 

 

WP Simple Booking Calendar

 

Jak sama nazwa wskazuje jest to dosyć proste rozwiązanie do nieskomplikowanych. Sprawdzi się przede wszystkim przy wynajmowaniu pokoi noclegowych. Możesz łatwo wyświetlić dostępność kwatery, noclegu ze śniadaniem, indywidualnego pokoju, biura, a nawet sprzętu. Darmowa wersja tej wtyczki zawiera wszystkie podstawowe informacje potrzebne do śledzenia wszystkich rezerwacji w Twojej witrynie. Jeśli interesują Cię zaawansowane opcje edycji i publikowania lub niestandardowe elementy, możesz łatwo uaktualnić do wersji Premium.

 

 

 

Wtyczki płatne.

Decydując się na płatne rozwiązania zyskujemy o wiele więcej funkcji, lepsze możliwości konfigurowania oraz niezawodność wtyczek. Czasem warto odżałować te kilkanaście dolarów i cieszyć się naprawdę dobrze wykonanymi wtyczkami. O to według mnie, płatne, warte zapoznania wtyczki.

 

 

MotoPress hotel booking

 

Wtyczka płatna. Cena zaczyna się od 49$ za licencją dla 1 strony. Jak twierdza twórcy jest kompletne rozwiązanie do tworzenia pięknych ofert zakwaterowania i umożliwiających natychmiastowe rezerwacje online. Może być używana do hoteli, apartamentów, pensjonatów, kwater prywatnych itp. Wtyczka jest łatwa w użyciu, nawet dla osób niezwiązanych z technologią WordPressową. Funkcje jakie otrzymujemy to między innymi dostępny w czasie rzeczywistym formularz wyszukiwania plus obsługa widżetów,   możliwość przedstawienia wszystkich szczegółów zakwaterowania: udogodnienia, liczba osób, ilość łóżek, galeria zdjęć, dodatkowe wyposażenie, widok itp. Elastyczny system cenowy: sezonowe i pozasezonowe stawki. Płatności online i offline – PayPal, 2Checkout, Stripe, Braintree, Beanstream / Bambora itp. Powiadomienia e-mail administratora i użytkownika. Kupony zniżkowe.

 

 

 

Booki

 

System rezerwacji wygląda bardzo dobrze i komponuje się praktycznie z każdą stroną bez względu na jej szatę graficzną. Wtyczka posiada wiele kategorii dostosowania. Umów się na wizytę i zarezerwuj termin u fryzjera, masaż, zakwaterowanie, wydarzenia np. koncert, fitness, lekcje, spotkania, parking, wynajem samochodu, taksówkę, korepetycje, bilety i setki innych usług. Cena to tylko 29$.

 

 

 

 

Bookly

 

W pełni zautomatyzowany system rezerwacji i planowania online dla WordPressa. Zachowuje w pełni konfigurowalny formularz rezerwacji z powiadomieniami, płatnościami online i synchronizacją Kalendarza Google. System płatności obsługuje paypala oraz karty kredytowe. Wtyczka jest przystosowana do urządzeń mobilnych, a jej cena to 89$. Wtyczka jest naprawdę rozbudowana i posiada wiele opcji, możliwości i ustawień, których brakuje w pozostałych pozycjach. Dlatego tez cena jest nieco wyższa.

 

 

 

Pinpoint Booking System PRO

 

Kolejna wtyczka znalazła sie na naszej liście z jednego powodu. Ponieważ posiada ona integracje z Woocommercem, dzięki czemu płatności za rezerwacje mogą być dokonywane za pomocą Woocommerce. Otwiera to wiele możliwości jak kupony zniżkowe, polskie bramki płatności, podział na kategorie, system zamówień i powiadomień znany z Woo. Sama wtyczka oferuje rezerwacje podzielone na dni, godziny, daty. Dla każdej daty lub godziny możemy ustawić inna cenę.