fbpx

Niezależnie od tego, czy reklamujesz się w mediach społecznościowych, czy prowadzisz działania w obrębie własnej strony, format wideo jest obecnie jednym z najlepiej działających i przede wszystkim najbardziej angażującym typem treści. Filmy wideo pomagają dotrzeć do o wiele większej liczby odbiorców, zwiększyć ruch w witrynie i zwiększyć zaangażowanie oraz przekonwertować więcej osób na klientów niż w przypadku statycznej reklamy. W tym poście na blogu podzielimy się z Wami najlepszymi narzędziami do marketingu wideo, które pomogą Ci praktycznie bez żadnej wiedzy tworzyć ciekawe kreacje wideo i przede wszystkim tworzyć własne filmy bez większego wkładu finansowego na ich produkcje.

 

 

Movavi Slideshow

To mój numer jeden na tej liście. Wszak nie jest to narzędzie online jak pozostałe ponieważ tutaj trzeba pobrać program na dysk. Jednak warto umieścić ten program na naszej liście ze względu na jego mega prostą obsługę. Do tego znajdziesz tu wszystkie potrzebne funkcje do stworzenia pokazu slidów ze statycznych zdjęć jak i tworzenia dynamicznego wideo. Swój projekt urozmaicisz o różnego rodzaju przejścia, napisy, logo. Można powiedzieć, że jest to taki mega okrojony Premiere dla zupełnie zielonych. Co jeszcze jest fajne ? Wydajność programu, gdzie podczas pracy nigdy nie miałem żadnego zgrzytu, program nigdy nie wysypał błędy. Cena to niecałe 200 zł więc myślę, że warto odżałować ponieważ czas nauki programu to jakieś 10 minut maks !

 

 

 

 

GoAnimate

Wideo marketing to nie tylko format wideo. To również animacje oraz explainery. Do tego typu działan polecamy Ci kolejny program, który posiada mnóstwo funkcji i na początek może przerażać. Ale nic bardziej mylnego, jest on prosty w obsłudze. W cenie programu znajdziesz ogromną bibliotekę edytowalnych scen z różnych branż i dziedzin więc na pewno i Twoja branża znajdzie tu jakiś gotowiec. Narzędzie umożliwia również stworzenie animowanej postaci, która wygląda jak Ty lub twój szef. Dobierzesz do niej fryzurę, ubrania, wlosy, oczy i wszystko to co potrzebne jest do stworzenia animowanego bohatera. Możesz również podłożyć głos.

 

 

 

 

Slidely

Narzędzie online typowo pod tworzenie treści wideo pod serwisy społecznościowe. W środku znajdziesz mnóstwo gotowych klipów wideo, które możesz pobrać do swojego projektu oraz wiele rodzajów muzyki. Oczywiście dodanie logo czy tekstu nie stanowi problemu. Jakie mamy wrażenia w używaniu tego narzędzia ? Powiem szczerze, że jest świetne. Dla mnie jest najbardziej intuicyjnym i łatwym w obsłudze narzędziem online z naszej listy. Do tego należy dodać, że w porównaniu z innymi posiada klipy bardzo wysokiej jakości oraz biblioteka klipów jest naprawdę imponująca. Gdy wpiszesz jakieś hasło otrzymasz mnóstwo wyników. Gdyby nie cena, która w najtańszym wariancie kosztuje 49$ na miesiąc, to narzędzie było by idealne. Za te 49$ miesięcznie masz możliwość pobrania tylko jednego stworzonego klipu więc według mnie jest to słaba opcja.

 

 

 

 

Wideo

To jedno z najpopularniejszych narzędzi do tworzenia filmów marketingowych. Dzięki niemu możesz łatwo tworzyć piękne, angażujące filmy animowane – od podstaw lub korzystając z gotowych szablonów. Narzędzie jest bardzo łatwe w użyciu, szczególnie biorąc pod uwagę wyniki uzyskiwane za jego pomocą, gdzie czasem klip wygląda naprawdę profesjonalnie. Wszystko działa na zasadzie przeciągnij i upuść czyli swój klip tworzysz jak układankę z klocków. Oferta zawiera zasoby w postaci animacji, gotowych obiektów, ciekawe tła, muzykę oraz efekty tekstowe.

 

 

 

 

 Viewbix

Kolejne narzędzie do marketingu wideo, które umożliwia łatwe tworzenie interaktywnych reklam wideo. Oprócz standardowych funkcji jakie oferuje ten kreator wideo, warto tutaj wspomnnieć o możliwości oznaczenia filmu przyciskami typu call to action lub klikalnymi banerami czy też logo. Dzięki takiej integracji przycisków wzywających do działania z filmem możemy znacznie podnieść liczbę konwersji. Dodatkowo możesz też dodać zbierać maile oraz rozdawać kupony za pomocą wideo.

 

 

 

 

PowToon

Narzędzie, które pomaga tworzyć piękne animowane filmy i prezentacje, explainery wideo. Oferuje one mnóstwo pięknych, gotowych szablonów, z których można stworzyć swoją scenę, a następnie za pomocą techniki przeciągnij i upuść, dostosować i udoskonalić swój klip wideo. Istnieje wiele różnych kategorii, takich jak filmy marketingowe, reklamowe, filmy HR, filmy do użytku osobistego, filmy biznesowe i wiele, wiele więcej. Co warte powiedzenia to fakt, że narzędzie oferuje darmowy plan, oczywiście z pewnymi ograniczeniami.

 

 

 

 

WeVideo

Kolejny edytor klipów z przeznaczaniem do marketingu. Tworzenie filmów jest bardzo proste, interfejs jest prosty i łatwy do opanowania, a wyniki wyglądają profesjonalnie. Podczas tworzenia filmów dostępne są 2 tryby edycji; Jednym z nich jest Storyboard, który jest łatwiejszy w użyciu, a jeśli chcesz bardziej zaawansowane opcje edycji, możesz edytować wideo w trybie Timeline. Baza wyposażona jest w ponad 600 plików audio, obrazów, klipów filmowych. W porównaniu z konkurencją cenowo platforma wypada bardzo korzystnie.

 

 

 

 

VideoScribe

Platforma pozwala łatwo tworzyć filmy z animowaną tablicą. Proces twórczy jest niezwykle prosty: zaczynasz od dodania swoich zdjęć i tekstu, następnie ustawiasz czasy animacji i dodajesz (lub nagrywasz) głos lub muzykę. VideoScribe oferuje obszerną bibliotekę darmowych obrazów i ścieżek dźwiękowych, które możesz wykorzystać w swoim filmie – a także oferuje 7-dniowy bezpłatny okres próbny, dzięki czemu możesz przetestować sposób działania platformy.

 

 

 

 

 

Animoto

Strona bardzo popularna w Polsce i określana mianem Canvy dla formatu wideo. Czy tak faktycznie jest ? Nie do końca, ponieważ według mnie biblioteka gotowców nie zachwyca. Owszem możemy tu stworzyć kilka ciekawych prezentacji wideo ale mam wrażenie, że nadają się one bardziej na pokaz slidów rodzinnych zdjęć. Jeśli chodzi o proces projektowania to wszystko jest bardzo proste dzięki funkcji przeciągania i upuszczania. Zaczynasz od wybrania szablonu, a następnie dodajesz zdjęcia, klipy wideo i dowolny tekst.

 

 

 

 

Shakr

I kolejna po Animoto znana platforma. To łatwe w użyciu narzędzie oferuje ponad 1900 projektów wideo do wyboru. Cały proces projektowania to znów zasada przeciągnij i upuść. Do tego należy doliczyć gotowe pliki muzyczne, możliwość dodania tekstu. Wszystko było by pięknie gdyby nie cena, która w najtańszym pakiecie to 99$ miesięcznie co na polskie warunki jest słaba opcją i znacznie lepiej nauczyć się samemu tworzyć takie wideo w Afterze lub innym programie.

 

 

 

 

Nasze kursy

W ofercie posiadamy kilka kursów dzięki którym szybko opanujesz sztukę tworzenia krótkich animowanych lub filmowych treści marketingowych:

Kurs marketing wideo

Kurs explainer wideo

 

 

Magisto

Narzędzie stworzone z myślą o celach biznesowych. Trzeba przyznać, że filmy stworzone przy jego użyciu wyglądają naprawdę dobrze. Edytor wideo Magisto jest bardzo łatwy w użyciu, nawet dla osób, które nie mają dużego doświadczenia. Przygotowany klip dostosowany jest do Facebooka oraz Youtuba. Oprócz ciekawych klipów warto tutaj wspomnieć o kolejnym plusie czyli cenie. Najtańszy wariant dla osób prywatnych kosztuje tylko 2,5$. Natomiast do zastosowań biznesowych mamy wariant za 39$.

 

 

 

 

Wave

Ostatnie świetne narzędzie, które polecamy. Interfejs, łatwość obsługi, gotowce klipy wideo oraz możliwości edycyjne. Tutaj wszystko składa się w całość i współgra ze sobą co sprawia, że tworzenie klipów jest przyjemne. Gotowe klipy możemy wyeksportować w różne formaty np. Facebook, Instagram, smartfon itd.  Jak podają twórcy narzędzie posiada 2.5 miliona plików do wykorzystania ! Ceny kształtują sie od 39$ do 149$ za miesiąc. Jednak w porównaniu z możliwościami jest to dobra cena.