fbpx

Prowadzisz fanpage na Facebooku lub Instagram? Chcesz przekazać dane z ostatniego miesiąca działalności firmy w ciekawy i kolorowy sposób? Masz dużo informacji do zaprezentowania, ale wiesz, że ściana tekstu może nie być chętnie czytana? Z pomocą przychodzą infografiki! Dzięki nim możesz pokazać cenne informacje, które zwrócą uwagę i nie odstraszą potencjalnego czytelnika.

➡️ Zobacz nasz kurs, gdzie poznasz zasady tworzenia infografik oraz zobaczysz jak zaprojektować infografikę w Photoshopie.

Jak wykonać infografikę?

Mogłoby się wydawać, że do stworzenia interesujących infografik, musisz nawiązać współpracę z grafikiem. Nic bardziej mylnego! Wystarczy, że pobierzesz jeden z kultowych programów do ich projektowania. Tak naprawdę wystarczy Ci chwila, aby zapoznać się z oprogramowanie i tworzyć przykuwające uwagę infografiki na Twoje social media, czy interesującą prezentację Twoich danych.

Jaki program do projektowania infografik?

Nie musisz posiadać profesjonalnego narzędzia z pakietu Adobe, aby przekazać cenne informacje w tej postaci. Obecnie w sieci możesz znaleźć wiele programów do tworzenia infografik. Jednak, które z nich wybrać? Poniżej znajdziesz 5 najlepszych programów do projektowania infografik.

➡️ Poznaj najpopularniejsze programy online pomocne przy projektowaniu infografik razem z naszym kursem: Infografiki dla każdego.

Visme

Visme to jeden z programów nastawionych na projektowanie przykuwających uwagę infografik, ale nie tylko. W programie możesz w łatwy sposób stworzyć niebanalną prezentację. Narzędzie jest intuicyjne.

W pakiecie masz:

  • 100 darmowych czcionek,
  • milion darmowych obrazków,
  • tysiące różnych ikon,
  • możliwość przesyłania wideo i audio.

Warto dodać, że program jest darmowy w wersji standardowej. Co więcej, Visme pozwala tworzyć infografiki w szybki i prosty sposób z wykorzystaniem myszki. Wystarczy, że przeciągniesz wybrany obrazek, ikonę czy tekst, a następnie upuścisz.

Piktochart

Genialne narzędzie dla początkujących w tworzeniu infografik. Dzięki Piktochart’owi wybierzesz szablon, który najbardziej Ci się podoba, a następnie dopasujesz szczegóły. Kiedy uzupełnisz wszystkie informacje na Twojej infografice, kolejną możliwością, którą oferuje Piktochart, jest proste dopasowanie układu, czcionki i kolorów. W wersji darmowej masz możliwość wykonania aż 5 infografik. Minusem jest opłata za ściągnięcie znaku wodnego Piktochart z Twojej grafiki.

Canva

Ten bardzo znany program jest świetnym rozwiązaniem podczas samodzielnego tworzenia infografik. Canva to bardzo proste narzędzie, które daje ogromne możliwości tworzenia różnego rodzaju grafik, infografik, czy prezentacji. Canva posiada wbudowany program do tworzenia infografik całkowicie za darmo. W pakiecie jest nieograniczona ilość czcionek, ikon i innych elementów. Poza tym masz możliwość dokupienia określonych dodatków premium.

➡️ Przekonaj się co potrafi Canva i naucz się tworzyć grafikę online z naszym kursem Canva od podstaw.

Infogram

To narzędzie dedykowane dla użytkowników, którzy chcą zaprezentować dane w postaci wykresów. W edytorze znajdziesz szeroką gamę wykresów, map, czy diagramów. Wygląd, kształt i kolor wykresów możesz w łatwy sposób dostosować według Twojego upodobania. Co ciekawe, wszystkie dane, które chcesz umieścić na infografice, tworzysz za pomocą wbudowanego pliku Excel. Inforgram to darmowe narzędzie w wersji standard. Kiedy jesteś zadowolony ze stworzonej infografiki, możesz swobodnie ją opublikować na stronie Infogram, przesłać na swoją stronę www, czy udostępnić w Twoich social mediach.

Ease’ly

To najtańsza wersja oprogramowania do tworzenia infografik na rynku. Bezpłatna wersja Ease’ly zawiera:

  • 60 obrazów,
  • 10 czcionek.

Aby, zwiększyć pulę narzędzi wystarczy, wykupić subskrybuję. Kosztuje ona jedyne 4 dolary. W rozszerzonej wersji czeka na Ciebie wiele możliwości. Poza tym całe oprogramowanie jest banalne w użyciu. Co więcej, Ease’ly gwarantuje pomoc specjalistów w projektowaniu.

Google Charts

Ta aplikacja ułatwi Ci prezentację danych w postaci wykresów. Google Charts to idealne rozwiązanie do prezentacji różnorodnych danych, w postaci ciekawych wykresów, które przykuwają wzrok. Google Charts jest bardzo intuicyjny oraz posiada narzędzia, które szybko opanujesz. Ogromnym atutem jest to, że narzędzie jest całkowicie bezpłatne.