fbpx

Na rynku znajdziemy obecnie wiele różnorodnych programów stworzonych do edycji zdjęć. Niestety nie wszystkie z dostępnych programów spełniają oczekiwania korzystających. Przed podjęciem decyzji o zakupie dostępu do konkretnego programu, należy zastanowić się, na jakich funkcjach najbardziej nam zależy.

10 Najlepszych programów do edycji fotografii

Idealny program do obróbki zdjęć powinien charakteryzować szereg określonych cech. Poniżej wyodrębniliśmy 10 najlepszych programów tego typu, które zbierają najlepsze opinie konsumentów.

Adobe Photoshop

Niezawodny Photoshop w nowej wersji CC 2021 pozwala na więcej możliwości, a przy tym wciąż jest prosty w użyciu. Program pozwala udoskonalić zdjęcie w nawet najmniejszym punkcie. Za jego pomocą poprawimy ostrość, dodamy filtr lub ożywimy kolory zdjęcia.

➡️ Naucz się Photoshopa z naszą bazą szkoleń.

Adobe Photoshop Lightroom Classic/CC

Popularny Adobe Photoshop Lightroom Classic/CC to wygodne narzędzie do edycji obrazów. Program do stosowania na komputerze świetnie sprawdza się także w pracy grafików, ponieważ pozwala na wprowadzenie wielu ciekawych dodatków i korzystnych zmian.

➡️ Zajrzyj do naszych kursów i naucz się Lightrooma.

Adobe Photoshop Elements

Oprogramowanie Adobe Photoshop Elements 2021 to inteligentne narzędzie o wysokiej wydajności. Mamy tutaj możliwość dodawania filtrów oraz przeprowadzania korekty zdjęć. Oprogramowanie pozwala na dodawanie do obrazów grafik z autorskimi tekstami.

DxO PhotoLab

Chętnie polecane oprogramowanie DxO PhotoLab 4 wyróżnia szereg zalet. Wśród nich jest przede wszystkim wygodny interfejs, który pozwala na szybki dostęp do narzędzi. Program daje możliwość dodawania znaków wodnych. Co ciekawe, mamy tutaj pełen dostęp do historii edycji.

➡️ Poznaj jeden z najpopularniejszych programów do edycji RAW z tym kursem.

DxO Nik Collection

DxO Nik Collection 4 to proste w użyciu i intuicyjne wtyczki do edycji zdjęć. Pozwalają na zmianę zdjęć przy pomocy nietypowych filtrów w wyrazistych kolorach lub klasycznej czarno-białej wersji. Wydajne narzędzie ma także wygodny system obsługi za pomocą niewielkich ikon i suwaków.

Affinity Photo

Affinity Photo 1.8 to profesjonalne oprogramowanie do przetwarzania zdjęć. Za jego pomocą możemy poprawiać ostrość, zrobić retusz, czy bardziej edytować zdjęcia. Program umożliwia malowanie cyfrowe. Świetnie sprawdzi się w rękach profesjonalnych fotografów.

➡️ Chcesz poznać możliwości programu Affinity Photo. Wybierz z kursów Affinity.

ON1 Photo RAW 2021

ON1 Photo RAW 2021 to rozbudowane oprogramowanie do przetwarzania zdjęć. W dostępie można korzystać z pędzla do korekty, a także filtrów, które mają za zadanie maskować niechciane elementy. Możliwość obróbki zdjęć panoramicznych oraz tych robionych w trybie HDR.

Exposure Software Exposure

Exposure Software Exposure X6 to narzędzie do obróbki zdjęć, które pozwala na edycję zdjęć za pomocą ciekawych filtrów. W ofercie mamy dostęp do prostego i przejrzystego interfejsu, który pozwala na wystarczające polepszenie jakości zdjęcia.

Luminar

Luminar Al to nieskomplikowany program do podstawowej i zaawansowanej edycji zdjęć. To narzędzie opierające się na sztucznej inteligencji, za pomocą której skutecznie dobiera atrakcyjne filtry i kolory do wgranego zdjęcia.

Caputre One Pro

Program, który umożliwia korzystanie z szerokiej palety kolorów. Opcja używania narzędzia do poprawy koloru skóry sprawia, że to właśnie Capture One Pro 21 jest chętnie wybierany przez profesjonalistów.

➡️ Poznaj Capture One 10 program, który doceniany jest przez zawodowych fotografów wybierając ten kurs Capture One.