fbpx

Posiadasz dom w stanie zamkniętym, surowym? Jesteś przed generalnym remontem całego wnętrza mieszkania lub apartamentu? Z pewnością chciałbyś urządzić wszystkie pomieszczenia w nowoczesnym, wyszukanym stylu, a jednocześnie zaprojektować samodzielnie cały wystrój. Obecnie, bez problemu możesz w łatwy i przyjemny sposób zaprojektować aranżację własnoręcznie. Z pomocą przychodzą programy do projektowania wnętrz.

Samodzielne projektowanie wnętrz

Na rynku możesz znaleźć wiele firm specjalizujących się w projektowaniu wnętrz – ich usługi są jednak drogie. Jeśli nie chcesz z nich korzystać z ich, a zrobić wszystko własnoręcznie, jest taka opcja. Jak zaprojektować pomieszczenia Twojego domu własnoręcznie? Wystarczy, że pobierzesz jeden z dostępnych programów do aranżacji wnętrz. W sieci możesz znaleźć kilka, naprawdę prostych i intuicyjnych propozycji, które pozwolą Ci zaprojektować wymarzoną przestrzeń.

Sketchup

Ten program to jeden z najlepszych dostępnych na rynku. Posiada on:

  • rozbudowany zestaw funkcji,
  • zestaw narzędzi do projektowania,
  • potrzebne narzędzia do projektowania w formie 3D,
  • dostęp do przydatnego forum,
  • przydatny samouczek.

SketchUp Pro pozwoli Ci projektować Twoje wnętrze z dużą precyzją i dokładnością. Co więcej, korzystając z niego, możesz projektować wystrój w formacie 3D. Całe projektowanie opiera się na prostych czynnościach z pomocą myszki. W dodatku program wyposażony został w różne szablony do wyboru, a świetne narzędzie „LayOut” pozwoli Ci stworzyć dodatki, dekoracje, czy detale w Twoim wnętrzu. SketchUp Pro posiada też darmową bibliotekę Warenhouse, która umożliwia pobieranie darmowych modeli 3D.

Chcesz nauczyć się tego programu? Obejrzyj nasze kursy Sketchup.

Sweet Home

Kolejnym rewelacyjnym programem do projektowania Twojego wnętrza jest Sweet Home 3D. Ze wszystkich dostępnych programów, wyróżnia się on łatwością obsługi. Z użyciem myszki oraz klawiatury możesz w banalny sposób tworzyć proste, pochyłe, czy okrągłe ściany. Poza tym wszystkie dodatki od drzwi po meble możesz w łatwy sposób dodać do przestrzeni oraz dopasować, przez szybkie przeciągnięcie myszki.

Sweet Home 3D posiada rozbudowany katalog z meblami oraz dodatkami, które są pogrupowane w kategorie. Co więcej, rewelacyjnym rozwiązaniem jest łatwość zmiany parametrów dodanego mebla lub innego obiektu z katalogu. Dlatego możesz w prosty sposób zmieniać kolor, kształt, wzór według Twoich upodobań. W Sweet Home 3D dostosujesz nawet odpowiednie oświetlenie, dzięki funkcji tworzenia fotorealistycznych obrazów oraz filmów. Warto dodać, że oprogramowanie działa bez zarzutów w systemie Windows, macOS, Linux, jak również Solaris. Poza tym Sweet Home 3D możesz rozbudować o kolejne funkcje, korzystając z dodatkowych wtyczek.

Chcesz poznać ten program? Sprawdź ten kurs Sweet Home

Homestyler

Dzięki Homestyler możesz projektować swoje wnętrze z wykorzystaniem Twojego smartfona. Wystarczy, że pobierzesz aplikację. Program daje mnóstwo funkcji do projektowania wnętrz. Wystarczy, że zrobisz zdjęcia Twojemu pomieszczeniu, a następnie dopasujesz odpowiedni kolor pod Twój gust. Poza tym Homestyler umożliwia Ci dodawanie różnych obiektów 3D do Twojego wirtualnego projektu. Aplikacja umożliwia też dopasowanie markowych produktów do Twojego wnętrza. W dodatku, dzięki przesłanym pracom społeczności Homestyler, możesz inspirować się pomysłami użytkowników, jak również osobiście przesyłać stworzone projekty! Aplikacja działa w wersji mobilnej w systemie IOS oraz Android.

Aranżacja wnętrza – jaki program wybrać?

Wszystkie wymienione powyżej pozycje będą odpowiednim wyborem. Dzięki intuicyjnym narzędziom możesz stworzyć wymarzone wnętrze w prosty i szybki sposób za pomocą smartfona. Poza tym, dzięki bibliotekom 3D, dopasujesz odpowiedni typ mebli do całego wystroju. To da Ci jasny obraz Twojego przyszłego wnętrza, oraz ułatwi zakup mebli, oraz dodatków