fbpx

Odpowiednia prezentacja pracy to podstawa. Makiety lub mockupy są doskonałym sposobem, aby zwiększyć atrakcyjność Twoich projektów. Umożliwiają przedstawienie zaprojektowanego materiału na wybranym obiekcie. Przypuśćmy, że projektujesz nadruk na koszulkę. Będzie on wyglądał o wiele lepiej gdy przedstawisz go nie jako sztywny projekt, lecz dokonasz jego wizualizacji na makiecie koszulki. Mockupy umożliwiają stworzenie szybkiego podglądu na projekt symulując jego otoczenie.

Mockupy możesz tworzyć samemu. O tym jak tego dokonać mówimy w naszym kursie na  temat projektowania mockupu. Natomiast gdy wolisz korzystać z gotowców to masz ogromny wybór, ponieważ w sieci znajdziesz mnóstwo stron z darmowymi jak i płatnymi makietami.

Poniżej zebraliśmy dla Ciebie listę najpopularniejszych stron oferujących darmowe mockupy. Musisz wiedzieć, że w tym zbiorze znajdziesz dwa typy makiet:

  • Do pobrania, najczęściej w plikach psd. Edycji dokonujesz w Photoshopie.
  • Takie, które możesz edytować z poziomu przeglądarki, wystarczy, że prześlesz plik graficzny, a narzędzie samo podmieni grafikę.

 

Tak mogą wyglądać mockupy:

 

 

Placeit

Na stronie znajdziemy przede wszystkim makiety smartfonów, Ipadów, laptopów.  Bezpłatny dostęp mamy do ponad 600 pozycji, za resztę przyjdzie nam zapłacić. Tak samo jeśli chcemy większy rozmiar to również będzie on płatny. Obsługa mockupów jest bardzo prosta i polega na procesie przeciągnij i upuść. Edycja makiety możliwa jest za pomocą przeglądarki czyli nie musimy pobierać mockupu na dysk.

 

 

Pixeden

Bardzo różnorodna tematyka mockupow począwszy od okładek książki po koszulki. Każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie. Strona oferuje nie tylko projekty mockupow ale również inne przydatne rzeczy dla grafików jak gotowe ikony czy wektory.

 

 

Graphicburger

Graficzny Burger stał się jednym z popularniejszych miejsc do pobierania bezpłatnych mockupow oraz rzeczy w plikach psd. Znajdziesz tu najróżniejsze makiety na kubki, wizytówki, koszulki, plakaty, laptopy, czapki, opakowania.

 

 

MockupWorld

Następna strona, którą trzeba znać szukając darmowych mockupow. Znajdziesz tu fotorealistyczne makiety, tworzone przez projektantów z całego świata. Bardzo fajna nawigacja po stronie zachęca do przeglądania mockupów.

 

 

Pixelbuddha

Strona oferuje kolekcję bezpłatnych makiet do użytku osobistego i komercyjnego, w tym makiety laptopów, ubrań, książek. Wszystkie mockupy są w plikach PSD i zaprojektowane przy użyciu inteligentnych obiektów, co sprawia, że ​​podmiana będzie bardzo łatwa.

 

 

Perfect Pixel

Znajdziesz tu przede wszystkim makiety telefonów. Tak więc jeśli chcesz pokazać jak Twoja aplikacja będzie wyglądać na telefonie zajrzyj na ta stronę.

 

 

PSD Repo

Stale powiększająca się kolekcja różnego rodzaju mockupów.

 

 

Medialoot

Strona oferuje nieograniczony dostęp do wszelkiego rodzaju makiet, szablonów, czcionek, plików psd.

 

 

Realthread

Mockupy poświęcone tylko i wyłącznie ubraniom. Jeśli więc chcesz zobaczyć jak będzie wyglądał nadruk na koszulce skorzystaj z tej strony.

 

 

Graphicfuel

Bardzo fajnie zaprojektowana strona. Wygląd mockupów, aż prosi się by z nich skorzystać i podejrzeć jak produkt będzie wyglądał w użyciu. Kategorie makiet to przede wszystkim przedmioty codziennego użytku czyli różnego rodzaju kubki, ubrania, witryny sklepowe jak również popularne wizytówki, ulotki, plakaty,  laptopy.

 

 

Freebiesbug

Pozycja obowiązkowa w poszukiwaniu darmowych mockupów. Znajdziesz tu naprawdę dobrze rozbudowaną bazę, która na dodatek posiada profesjonalnie wykonane makiety.  Typy makiet to w głównej mierze technologia czyli wszelkiego rodzaju telefony komputery, tablety. Warto przeglądnąć całą bazę ponieważ znajdziecie tam również ciekawe fonty, ikony, wektory.

 

 

Freedesignresources

Kolejna strona do kolekcji gdzie znajdziesz profesjonalnie przygotowane materiały. Zawsze tu zaglądam gdy szukam mockupu ponieważ witryna nie jest tak popularna jak inne tego typu strony, przez co zapewnia unikalność projektu.