fbpx

Wpis ten został napisany jako uzupełnienie  kursu “Infografiki – projektowanie”. Jeśli musisz pokazać jakieś skomplikowane dane najlepiej przedstawić je w formie graficznej, będą wtedy o wiele bardziej czytelniejsze. Pomogą Ci w tym graficzne diagramy, wykresy, słupki. Istnieje wiele dróg do stworzenia takich danych, od zaprojektowania w programie graficznym, stworzenia danych w Excelu lub posłużenia się dostępnymi narzędziami online. Jeśli pracujesz na WordPressie masz nieco ułatwione zadanie bowiem istnieje szereg wtyczek, które stworzą takie wykresy za Ciebie.

 

 

Data Tables Generator

Jeśli chcesz w łatwy sposób tworzyć i modyfikować tabele z deski rozdzielczej WordPressa, ten plugin może okazać się bardzo pomocny. Stworzysz tabele oraz różnego rodzaju wykresy. Otrzymujesz możliwość tworzenia diagramów oraz wykresów, komórek tabel gdzie możesz wklejać kod html co czyni tabelę jeszcze bardziej interaktywną. Do tego zawartość komórek jest przyjazna SEO co znaczy, że treść będzie brana pod uwagę przez roboty Googla. Wtyczka posiada polskie tłumaczenie.

 

 

WordPress charts

Tutaj już sama nazwa wskazuje z czym mamy do czynienia. Dzięki wtyczce, można łatwo dodać wykresy HTML5 do WordPressa w dowolnym miejscu na stronie statycznej lub wpisie bez żadnego kłopotu.Otrzymujesz najpopularniejsze typy wykresów czyli kołowy, radar, tort, progress bar itd, dzięki temu możesz wybrać najbardziej pasujący do Twoich danych.

 

 

Charts M

Kolejna wtyczka do tworzenia wykresów, tym razem mamy tylko jeden rodzaj i jest to wykres liniowy. Wtyczka obsługuje shortcode i umożliwia tworzenie diagramu przy pomocy typowego wyglądu arkusza kalkulacyjnego.

 

 

Graph

Ta wtyczka działa w chmurze i przystosowana jest nie tylko do WordPressa. Tworzysz wykresy w chmurze, a wtyczka dodaje je na stronę. Otrzymujesz bardzo dużą liczbę schematów wykresów. Masz do wyboru opcje darmowa wtyczki oraz opcje premium z większymi możliwościami.

 

 

DrawIt

Kolejny plugin który dodaje potężne możliwości wizualizacji danych do witryny WordPress jest DrawIt. Wtyczka ta pozwala tworzyć rysunki, diagramy i schematy bezpośrednio w postach.  Projekty możemy w każdej chwili zmieniać i aktualizować.

 

 

Snowball

Za pomocą tego dodatku stworzymy ciekawe artykuły gdzie otrzymujemy możliwość dodania ciekawych map statystycznych, wykresow i diagramów. Przy pomocy Snowball możemy tworzyć artykuły przy użyciu różnych bloków treści, tak otrzymany materiał jest skonstruowany jak kawałek magazynu. Wtyczka wspiera wszystkie multimedia czyli obrazy oraz wideo.

 

 

WordPress Charts and Graphs Lite

Następna wtyczka za pomocą której w świetny sposób, dodasz interaktywne wykresy do WordPressa. Wtyczka ta faktycznie korzysta z interfejsu Google Visualization API, co czyni ją kompatybilną z różnymi przeglądarkami oraz urządzeniami mobilnymi.

 

 

Infogram

Możesz dodać wykresy i infografiki do WordPressa za pomocą wtyczki Infogram. Ta bezpłatna wtyczka pozwala na tworzenie elastycznych i interaktywnych wykresów, które wyglądają świetnie na wszystkich przeglądarkach i urządzeniach.