fbpx

Dostałeś wypełniony brief od klienta, chcesz się zabrać do pracy. Mija pierwsza godzina, druga…a w Twojej głowie nadal pustka. Niestety pomysł na genialne logo nie przyjdzie sam. To długofalowy proces, dojrzewający w Twoje głowie. Jednak jeśli czujesz, że to dojrzewanie trwa stanowczo zbyt długi i zbliża się deadline, warto byś sięgnął po nieco inspiracji. Nie ma w tym nic złego, oczywiście jeśli Twój projekt nie będzie zainspirowaną kopią.

W tym artykule pokażemy Ci kilka stron, które przyjdą z pomocą gdy w Twojej głowie będzie czarna dziura. Znajdziesz tam mnóstwo różnego rodzaju logo i szeroką gamę pomysłów. Jedne lepsze drugie gorsze. Ale przy odrobinie kreatywności mogą być natchnieniem w trudnych chwilach.

Logoed

Logoed to bardzo minimalistyczna strona, a właściwie jest to strona typu one page. Wszystkie projekty mamy tu załadowane na głównej stronie przewijania pionowego. Dzięki temu przeglądanie jest proste i szybkie. Wystarczy kliknąć na miniaturce, aby uzyskać więcej informacji na temat danego projektu.

Logospire

Logospire to bardzo podobna strona do poprzedniej czyli mamy tutaj ponownie przeglądanie projektów dzięki przewijaniu w dół. Muszę przyznać, że polubiłem takie proste przewijanie bez zbędnych rozpraszaczy. Trochę może męczyć fakt, że nie możemy sobie wyszukać danej tematyki, a jeśli przez przypadek odświeżymy stronę, trzeba przewijać od nowa. Tak więc UX tutaj kuleje 😉

BrandNew

Tym razem coś zupełnie innego. Świetna baza projektów, gdzie każdy z nich otrzymuje dedykowaną podstronę. Znajdziecie tam między innymi taki informacje jak historia związana z danym projektem, użyte fonty, info o autorze oraz co ważne – każdy projekt można komentować. Naprawdę świetna sprawa i strona godna zapamiętania.

LogoLounge

LogoLounge w momencie pisania tego wpisu oferuje aż 277,237 różnych projektów logo. To niesamowita ilość sprawia, że strona jest jedną z popularniejszych w poszukiwaniu inspiracji projektowych. Strona to nie tylko wgrane projekty lecz umożliwia również dyskusje wokół tematów pokrewnych, daje możliwość dzielenia się pomysłami i koncepcjami z innymi grafikami.

LogoLove

Logo Design Love zna chyba większość grafików. A wszystko za sprawą dobrej książki właśnie na temat projektowania logo. W przeciwieństwie do niektórych stron, ta platforma bardzo starannie podeszła do prezentacji danego projektu. Znajdziecie tam szczegółowy opis każdego projektu począwszy na etapach tworzenia, różnych wersjach po wizualizacje na produktach. Można powiedzieć, że wszystko jest bardziej prowadzone w formie bloga niż bazy.

Behance

Strona przewija się chyba w każdym wpisie dotyczącym źródeł inspiracji no ale nie może być inaczej i tym razem. Wspaniałe miejsce dla każdego projektanta gdzie znajdziecie prace profesjonalistów, agencji kreatywnych jak i zwykłch freelancerów z całego świata. Dobra wyszukiwarka i opcja filtrowania sprawiają, że jest to jedna z najlepszych stron tego typu. dodatkowo w niektórych projektach możecie zobaczyć co zainspirowało projektanta.