fbpx

Słuchanie muzyki podczas pracy ma swoich zwolenników oraz przeciwników. Jedni twierdzą, że rozprasza naszą uwagę i zmniejsza produktywność, drudzy z kolei uważają, że pomogą im się skupić. Odpowiednia muzyka do pracy to taka, która nie ingeruje w Twoją pracę, pomaga zebrać myśli. I o dziwo nie musi to być wcale muzyka, którą słuchasz na co dzień. Okazuje się, że o wiele lepiej sprawdzi się tutaj muzyka spokojna, relaksacyjna niż hardrockowy łomot czy bity HipHopu. Oczywiście wszystko zależy od sytuacji i czym sie aktualnie zajmujesz. Wpis ten dedykujemy wszystkim, którzy pracują przy biurku i mają dość przeglądania Youtuba w poszukiwaniu nowych kawałków lub znają na pamięć piosenki puszczane na okrągło przez radio. Zebraliśmy dla Was listę stron, na których znajdziecie ciekawe playlisty z muzyką rożnego rodzaju.

 

 

Makersmusic

Strona oferuje trzy rodzaje playlist. Znajdziesz tam muzykę relaksacyjną oraz rap. Wszystko utrzymane w bardzo spokojnym, można powiedzieć relaksacyjnym tonie. Dźwięki wystarczą na kilka godzin odsłuchu zatem na jedną zmianę w sam raz.  Playlisty pobierane są z serwisu Youtube.

 

 

DashRadio

To zbiór różnego rodzaju stacji radiowych podzielonych na gatunki. Dzięki temu nie zabraknie Ci słuchania nawet gdy w pracy spędzasz cały dzień. Możesz tworzyć ulubione stacje radiowe, by słuchać ich w przyszłości. Możesz też udostępniać wybrane stacje znajomym znajomym w sieciach społecznościowych.

 

 

 

Gaana

Bardzo duży wybór muzyki, którą określił bym mianem filmowo-relaksacyjnej. Jeśli lubisz Bollywoodzkie produkcje to będziesz zadowolony z tego serwisu. Po dłuższym posłuchaniu trzeba przyznać, że ten gatunek muzyki wciąga i nadaje się do pracy.

 

 

8tracks

Strona daje dostęp do muzyki w ośmiu różnych kategoriach. Wybierz kategorię dla siebie: romantyczne, smutne lub inne nastrojowe dźwięki w zależności od Twojego samopoczucia. Playlisty pobierane są z Youtuba. Strona przydatna nie tylko w pracy, ale gdy organizujesz imprezę, chcesz posłuchać HipHopu, Rocka czy innego gatunku muzyki.

 

 

MixCloud

Mnóstwo zestawów muzycznych zapewniają słuchanie na długie godziny, a nawet dni. Intuicyjny podział na gatunki oraz przyjazny wygląd strony zachęcają do korzystania i słuchania. Na plus tworzenie własnych playlist.

 

 

diFM

Strona skupiające mnóstwo stacji radiowych podzielonych na gatunki. Znajdziesz tam muzykę relaksacyjną, elektroniczną, trance itd. Usługa zapewnia słuchania na wiele długich godzin.

 

 

Rainy mood

Na stronie nie znajdziesz muzyki, a dźwięki burzy oraz deszczu. Jeśli wydaje Ci się to bezsensowne, spróbuj przez chwilę puścić sobie ta stronę. Zobaczysz, ze takie dźwięki pomagają w relaksie i nie mówimy tutaj tylko o pracy. Przy tego typu dźwiękach wyciszysz się co może być pomocne przy zasypianiu.

 

 

Coffitivity

Jedni lubią relaks, inni wolą gwar. Właśnie dla tych drugich stworzona jest kolejna strona gdzie zamiast odgłosów natury znajdziesz gwar kawiarni, rozmowy ludzi w różnego typu barach. To wszystko ma sprawić, że poczujesz się gdybyś pracował z laptopem przy jednym ze stolików.

 

 

Noisli

Kolejna strona na której znajdziesz wszelkiego rodzaju dźwięki natury wprawiające w błogi nastrój. Znajdziesz tu odgłosy, burzy, deszczu, wiatru, liści, wody, ognia, odgłosy ulicy, dźwięki z zatłoczonej kawiarni, szum wentylatora. Na uwagę zasługuje fakt, że odgłosy te możesz puszcza z osobna jak i razem co sprawia, że bez problemu posłuchasz jednocześnie szumu drzew i deszczu.

 

Calm

Tą stronę można określić mianem – masz wszystkiego dość – zrelaksuj się przy muzyce. Znajdziesz tam mnóstwo relaksacyjnych playlist, które ukoją Twoje nerwy. Muzyka do spania, relaksu, medytacji. do tego dochodzi aspekt wizualny gdzie możemy podziwiać piękne widoki dopasowane do lecącej w tle muzyki.